Ohebný displej se ukazuje na povedeném videu. Brzy bude v telefonech

ohebny displej itri

“Závody” o první skládací telefon jsou v plném proudu. Nejprve je ale potřeba vyřešit ohebný displej. Samsung, LG, Oppo, Lenovo a další již vyvíjí tyto produkty několik let. Pomalu už se dostávají do finiše. I když odhadovat, kdy se tyto telefony objeví na trhu je hodně těžké.

Ohebný displej se objevil na novém videu

Například právě Samsung měl svůj ohebný telefon představit již několikrát, jenže technologie ještě není připravená a vždy došlo na odklad. Podle posledních informací se ohebné displeje Samsung začnou vyrábět na konci tohoto roku. To by mohlo znamenat, že příští rok se snad již dočkáme plnohodnotného ohebného telefonu. Nyní jsme se však dočkali zajímavého videa tchajvanského výzkumného ústavu pro průmyslové technologie.

ITRI foldable AMOLED prototype

ITRI foldable AMOLED prototype

Na videu níže můžeme vidět prototyp skládacího telefonu, který je vybaven ohebným AMOLED displejem. Tato verze displeje už má údajně hodně blízko ke komerčnímu použití. To například znamená, že může být složen a rozložen více než 200 000krát.

Těšíte se na ohebné telefony?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)