První větší problém levného Xiaomi Poco F1? Uživatelé hlásí chybu displeje

xiaomi poco f1 problem s displejem

Poco F1 je nový telefon od Xiaomi, který útočí hlavně nízkou cenou. V naší recenzi dopadl velmi dobře. V podstatě jsme až na absenci NFC nenarazili na výraznější problém. Netrvalo to ale dlouho a první větší problém s Xiaomi Poco F1 se začíná rozšiřovat. Týká se displeje, kde mnoho uživatelů pozoruje tzv. backlight bleeding. Co to je?

Některé modely Xiaomi Poco F1 trpí na backlight bleeding

Problému s displejem si začali všímat uživatelé na XDA fóru. Ve všech případech šlo o backlight bleeding, tedy jev, který se vyskytuje hlavně u tmavých scén a poznáte ho tak, že se projevuje nestejnoměrným prosvítáním podsvícení, a to hlavně u okrajů. Problémy můžou být způsobeny například použitím levnějších displejů, nebo nedostatečnou výstupní kontrolou při výrobě. Právě k tomuto důvodu se přiklání i v zahraničí, že Xiaomi šetřilo na kontrole kvality.

xiaomi poco f1 problem displej

Nasvědčuje tomu i fakt, že problémem jsou postihnuty jen některé modely. V redakci máme stále k dispozici Pocophone F1 a na něm žádné problémy s backlight bleeding nemáme. Nejlépe si můžete otestovat, jak je na tom váš telefon tak, že si spustíte nějakou tmavší scénu, případně si rovnou na barvy otestujete telefon. A to tak, že v nastavení vyberete „O telefonu“ a několikrát klepnete prstem na „Verze jádra“. Poté se vám otevře testovací režim, kde můžete vyzkoušet i barvy displeje. V testu se postupně ukáže červená, modrá a zelená barva. Backlight bleeding se dá zpozorovat tak, že u hrany displeje budou barvy vybledlé.

xiaomi poco f1 backlight bleeding U Poco F1 na levé straně můžete vidět backlight bleeding

Dobrou zprávou je to, že se nestejnoměrné prosvítání nerozšiřuje a zůstává stále stejné, tou horší je to, že se nedá například opravit softwarovou aktualizací. Jedná se o problém displeje. Je také dost možné, že problémy se vyskytnou pouze u první várky. V minulosti už jsme mohli vidět také několik telefonů i jiných značek, kde se problémy vyskytovaly pouze u prvních várek.

[aps_product_sz id=“500708″]

Vlastníte Xiaomi Poco F1? Jak je na tom váš displej?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)