Boj o skládací mobil vyvrcholí na jaře roku 2019: Huawei se postaví Samsungu

skladaci mobil huawei samsung predstaveni

Samsung tak dlouho čekal a odkládal vydání skládacího telefonu, že jej nakonec možná předběhne Huawei. Ti by už měli mít k dispozici ohebný OLED displej, o jehož výrobu se postarala společnost BOE Technology. Pro nás může jít možná o neznámou společnost, nicméně nejsou to žádní nováčci na poli displejů, dodávají například displeje pro iPady nebo MacBooky. A kdy by se měl skládací mobil od Huaweie dostat na trh? Prvního představení se máme dočkat ještě tento rok, oficiálně do prodeje by měl jít na začátku roku 2019. To je stejné období jako plánuje vydání Samsung se svým skládacím telefonem.

První opravdový skládací mobil nakonec nemusí vyrobit Samsung

Pokud nepočítáme pokus ZTE, kteří vytvořili skládací mobil tak, že v podstatě vzali dva displeje dohromady, tak ještě neexistuje telefon s ohebným displejem, který by se mohl zcela složit. Tuto technologii jsme poprvé mohli vidět již před sedmi lety, kdy Samsung ukázal koncept telefonu s extrémně ohebným displejem. A od té doby čekáme na to, až se takový telefon objeví na trhu.

skladaci mobil huawei patent

Vše nasvědčuje tomu, že čekání už to nebude dlouhé. V minulém roce potvrdil šéf společnosti Huawei, že mají funkční prototyp skládacího mobilu, který chtějí poodhalit do konce roku 2018. Poslední zprávy pak hovoří, že do prodeje by se tento telefon měl dostat na jaře 2019, z počátku chtějí vyrobit pouze 20 až 30 tisíc kusů tohoto telefonu. Jedná se o hodně podobné zprávy, jako z Jižní Koreje. I Samsung z počátku neplánuje masivní výrobu těchto telefonů.

To může mít hned několik důvodů, ten nejpravděpodobnější je ten, že skládací telefony budou extrémně drahé a společnosti nepočítají s tím, že se první generace bude prodávat tak dobře. Dalším důvodem může být to, že na ohebné skládací telefony přichází brzy, trh na ně není připraven a jde stále o risk, který chtějí minimalizovat tím, že vyrobí  malý počet kusů. Ať už je to jeden z těchto důvodů, nebo ne. Jaro roku 2019 bude po dlouhé době hodně speciální, kdy se kromě klasických nových modelů, dočkáme i žhavých novinek, na které se čeká dlouhé roky.

Myslíte si, že první skládací mobil představí Huawei nebo Samsung?

Zdroj: phoneradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)