K čemu budou skládací mobily? Nové video s prototypem to jasně ukazuje

skladaci mobily prototyp video

Skládací mobily budou velké téma během celého roku 2019, první zmínky se však máme dozvědět ještě letos. A tím nemyslíme jen Samsung, ale i konkurenci. A to například od čínské společnosti BOE, což je výrobce ohebných displejů. Na internet se dostal krátký záznam prototypu telefonu s ohebným displejem. Zajímavé na tom je hlavně to, že BOE by měl dodávat ohebné displeje pro Huawei telefony, takže je dost možné, že jsme viděli první náznak toho, jak bude skládací telefon Huawei vypadat. Nutno dodat, že se moc neliší od Samsung telefonu, tedy pokud jsou uniklé informace pravdivé.

První skládací mobily budou hlavně o zvýšené odolnosti?

Na internetu se objevilo celkem 14 sekund záznamu s prototypem skládacího telefonu BOE. Jednalo se již o fungující model, který běží na Androidu a jak šlo i z videa vidět, dotyková vrstva telefonu fungovala i v polootevřeném stavu. Z informací, které jsou k dispozici, se momentálně ví to, že displej má velikost 5,99 palce a FullHD+ rozlišení. Zároveň má trochu větší rámečky oproti klasickým telefonům. Zajímavé na tom, je že by společnost BOE měla dodávat displeje pro ohebné telefony Huawei, které se chystají na představení příští rok. Druhou zajímavostí je to, že i tento telefon se skládá vertikálně, podobně jako jsme to mohli vidět z konceptů Samsung telefonu.

Vše tak nasvědčuje tomu, že první generace skládacích telefonů se “nedokáže proměnit” v tablet a výrazně se nezvětší po otevření plocha displeje oproti klasickým telefonům. Místo toho bude hlavní účel v zavřeném stavu to, že se více ochrání displej před pádem. Ostatně se to naznačuje i ve videu výše. Z videa není také moc jasné, jaký materiál se nachází na zadní straně telefonu, s velikou pravděpodobností jde ale o plast, která dokáže vydržet ohýbání.

Těšíte se na skládací mobily? Líbí se vám tohle provedení?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)