iSCOUT: HUD displej, palubní kamera a handsfree v jednom

iscout_ico

iSCOUT je zařízení, které změní řízení auta hned v několika směrech. Zobrazí mapu, dovede vás do cíle, pohlídá mrtvé úhly, umí telefonovat a posílat SMS i přehrávat hudbu. Zůstanete tak ve spojení i v obraze, aniž byste museli přestat sledovat vozovku.

Spade Techs – iSCOUT | Making Driving Smarter and Safer

Spade Techs - iSCOUT | Making Driving Smarter and Safer

iSCOUT je HUD (“Head-Up Display” = displej promítaný do skla), který promítá veškeré informace nezbytné k řízení, jako je rychlost vozu, hladina paliva či GPS navigace, ve formě plovoucího virtuálního obrazu v zorném poli řidiče. Kromě toho se synchronizuje s telefonem a zobrazuje příchozí hovory, zprávy, upomínky, obsah ze sociálních sítí a další oznámení. V paletě poskytovaných funkcí nechybí ani hlídání slepého úhlu nebo palubní kamera.

iSCOUT iSCOUT

Proč používat HUD?

Cílem tohoto způsobu zobrazování informací je snaha o bezpečnější řízení. Řidič nemusí přestat sledovat vozovku, aby dostal jakoukoliv informaci, kterou právě potřebuje. Poslední výzkumy ukazují, že řidičům trvá méně času přečíst údaje z HUD než při pohledu na konvenční displej (obrazovka telefonu či GPS zařízení). Přečtení obrazu promítaného do skla před řidičem vyžaduje podstatně méně času pro přesun pozornosti ze silnice na displej a zpět. Řidič tak více sleduje dění před sebou a riziko nehody se snižuje.

iSCOUT ve dvou verzích

iSCOUT je k dispozici ve dvou verzích: Platinum a Ray. Rozdíl mezi těmito dvěma edicemi je čistě ve vzhledu výrobku. Řidič tak má možnost pořídit zařízení, které nejlépe odráží osobnost jeho vozu.

Obě verze pak nabízejí základní a prémiové provedení. Rozdíl mezi modely Basic a Premium je v kameře pro sledování slepého úhlu zrcátek, která je integrována jen v prémiových modelech.

Co iSCOUT umí a nabízí?

Pojďme se podívat na výčet funkcí, kterými tento šikovný gadget pro řidiče disponuje.

 • Navigace: kromě prostého navigování z jednoho bodu do druhého bere v úvahu aktuální dopravní situaci a pomůže řidiči hlídat maximální povolenou rychlost.

  Navigace Navigace

 • Hlídání slepých úhlů zrcátek: v tomto provedení až neuvěřitelně prosté a přitom funkční. Pomůže při změně jízdního pruhu, kde se řidič nemusí opakovaně dívat přes rameno, což mu umožní lépe se soustředit na dění před sebou. Tato funkce je dostupná jen v modelech Premium.

  Hlídání slepých úhlů zrcátek Hlídání slepých úhlů zrcátek

 • Ovládání hlasem a gesty: dovoluje přijímat a odmítat hovory pohybem ruky a napsat textovou zprávu hlasovým zadáváním. Řidič tak může komunikovat se světem, aniž by klesala jeho pozornost.

  Ovládání hlasem a gesty Ovládání hlasem a gesty

 • Palubní kamera: nahrává dění před sebou, což přijde vhod v případě nehody, pojistné událostí nebo soudních sporů.

  Palubní kamera Palubní kamera

 • Palubní diagnostika: zařízení umí získávat vybrané informace z řídící jednotky vozidla, které dále zpracovává a předává je řidiči. Například při nízké hladině paliva okamžitě vyhledá blízkou benzínovou pumpu.

  Palubní diagnostika Palubní diagnostika

 • Zůstaňte ve spojení: gadget spolupracuje se službami Spotify, Kalendář Google, Gmail, SoundCloud, Facebook, Twitter, WhatsApp. Umí také provádět telefonické hovory, číst a posílat textové zprávy.

Alfou a omegou je přizpůsobitelnost

O kvalitu obrazu za jasného slunečného dne se řidič nemusí starat. Obrazovka se totiž sama ztlumí v závislosti na intenzitě okolního světla.

Obrazovka se sama ztlumí v závislosti na intenzitě okolního světla Obrazovka se sama ztlumí v závislosti na intenzitě okolního světla

Uživatel si může přizpůsobit obrazovku s informacemi, které si přeje zobrazovat během cesty. iSCOUT má příjemné uživatelské rozhraní, které dovoluje uspořádat nebo zakázat jakoukoli funkci, aby výsledný obraz vyhovoval preferencím řidiče.

Nastavení zařízení je rychlé a jednoduché: stačí ho umístit do držáku a tento pak připevnit na palubní desku. Následuje připojení k diagnostickému konektoru OBD II a zapnutí zařízení. Z Obchodu Play si stáhnete aplikaci a připojíte telefon k iSCOUT přes Bluetooth. Celé nastavení trvá přibližně dvě minuty. Aplikace jsou k dispozici pro platformy Android a iOS.

Technické parametry iSCOUT Technické parametry iSCOUT

Kdy a kde koupit?

Autoři původně rozjeli kampaň na serveru Kickstarter, kde se jim podařilo překonat požadovanou částku nezbytnou k zahájení produkce. Verzi Basic zde nabízeli za 269 dolarů, Premium za 299 dolarů. Nyní již nabízejí možnost předobjednání na svých stránkách za zvýhodněnou cenu, přičemž základní model stojí 329 dolarů (8000 Kč), prémiový přijde na 379 dolarů (9250 Kč). Do Česka je k ceně nutné připočítat ještě poštovné ve výši 30 dolarů (730 Kč).

Ceny v předprodeji Ceny v předprodeji

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

muzo_ico2

Muzo: udělejte si svou tichou zónu kdekoli

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (2)