ClutchIt: Zajímavý držák smartphonu nejen do auta

clutchit-nahledak

Mezi kampaněmi na Kickstarteru se nedávno objevil držák smartphonu nazvaný ClutchIt. Okamžitě nás zaujal, a to nejen svým designem, ale i tím jak vlastně funguje. Nemá totiž žádné přísavky na okno ani žádné packy pro přidržení telefonu. Jak tedy má fungovat?

ClutchIt: Magnety a lepící fólie

Kouzlo držáku ClutchIt spočívá v použitých technologiích pro uchycení telefonu i držáku k libovolným povrchům. Telefon si tak nemusíte připnout nutně jen do auta, ale třeba i na kuchyňskou linku, kde se vám bude pohodlně sledovat videorecept. Jak je to možné, když nemá žádné přísavky? Pokud byste držák chtěli umístit na kovový (magnetický) povrch, stačí na něj držák položit. Disponuje totiž dvojicí silných magnetů. A co když povrch není kovový? Součástí balení jsou lepící fólie a kovové destičky.

ClutchIt! Kickstarter Campaign Video

ClutchIt! Kickstarter Campaign Video

Stejně to funguje i v případě držení samotného smartphonu. Díky tomu nejsou potřeba žádné packy, které by telefon držely. Držák disponuje dvěma kulovými klouby, takže ho ve finále můžete připnout opravdu kamkoli a telefon natočit přesně pro svou potřebu. Inspirací pro tvůrce tohoto držáku, byla jeho vlastní zkušenost. Hong Wang je řidičem Uberu v New Yorku a tvrdí, že běžné držáky telefonů do aut jsou nebezpečné. „Jednou, když jsme jeli, povolila přísavka a telefon spadl z čelního skla. Rozptýlila mě snaha chytit telefon, a málem jsem pak trefil kamion.“ Takové nebezpečí prý u držáku ClutchIt nehrozí.

clutchit

Na Kickstarteru již kampaň splnila svůj cíl a přitom jí ještě dvanáct dní zbývá. Dá se tedy předpokládat, že držák půjde do sériové výroby. V současnosti si ho můžete předobjednat za cenu 34$, což činí asi 850,- Kč. K tomu je třeba přičíst i poštovné (14$ – 350,- Kč), protože zdarma je pouze ve Spojených Státech. V součtu pak tedy tento stojánek vyjde přibližně na 1200,- Kč, což už není zrovna málo (vzhledem k tomu, že to je stále cena bez DPH). Pokud byste ještě 4$ připlatili, můžete pak mít exkluzivní edici v matně černé barvě. K expedici předobjednávek dojde již v tomto měsíci, ale sami zřizovatelé kampaně upozorňují, že samotné doručení se může lehce opozdit, protože kvůli magnetickým částem v zařízení jej nemohou zasílat leteckou dopravou.

Jak se vám ClutchIt líbí? Objednali byste si takový držák i za takovouto cenovku? A myslíte si také, že jsou současné držáky telefonů do aut nebezpečné? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem.

Zdroj: kickstarter.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

muzo_ico2

Muzo: udělejte si svou tichou zónu kdekoli

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (17)