Muzo: udělejte si svou tichou zónu kdekoli

muzo_ico2

Unikněte z hlučného světa a nalaďte se na klidnou vlnu s gadgetem Muzo – prémiovým a chytrým akustickým zařízením, které kdekoli vytvoří vaší osobní tichou zónu.

https://www.youtube.com/watch?v=1SRA7d80QZs

Muzo je akustické zařízení, které používá anti-vibrační technologie na běžných hladkých površích. Zamezením vibrací snižuje jakékoli nežádoucí rušení z okolí. Kromě toho využívá technologii Billionsound pro vytváření dynamických realistických zvuků, které přehluší obtěžující zvuky. Ať už si chcete vychutnat chvilku klidu nebo se nechat pohltit klidnými zvuky přírody, je tento gadget přesně tím, co hledáte.

Princip fungování Princip fungování

Jak Muzo funguje?

Zařízení můžete ovládat přes Bluetooth z chytrého telefonu pomocí aplikace pro Android či iOS, která nabízí tři režimy:

Tři režimy práce Tři režimy práce

  • Režim klidu – vytvoří pomocí opačných vibrací tiché místo.
  • Režim spánku – k dosažení lepší kvality spaní.
  • Režim utajení – ochrání soukromí vaší konverzace.

Muzo nabízí tři režimy

Režim klidu

Princip odstranění vibrací vypadá následovně:

  • Senzor detekuje vibrace způsobené vnější energií (například projíždějící tramvají, auty, řečí, …).
  • Zachycený signál je odeslán přímo do antivibračního obvodu, kde je následně zpracován.
  • Magnetický systém zareaguje zpět vibrací s fázovým posunem, čímž původní vibraci “vynuluje.”
Princip odstranění vibrací Princip odstranění vibrací

Tímto způsobem si můžete vytvořit osobní komfortní zónu klidu, ve které se nemusíte obávat o vlastní soukromí. Stačí jen připevnit Muzo na hladký povrch (například na okno) a zapnout tlačítkem, které má v aktivním stavu bílé podsvícení. Autoři se snažili, aby vše bylo jednoduché, pohodlné a efektivní.

Vytvořte si osobní tichou zónu Vytvořte si osobní tichou zónu

Režim spánku

Dalším segmentem, na který se tento produkt zaměřuje, je kvalitní spánek. Nespavost totiž může být někdy horší než noční můry a poruchy spánku mohou výrazně ovlivnit kvalitu vašeho života. V režimu spánkové terapie přidává Muzo k “vyhlazování zvuků” také zvuk, který vás prý spolehlivě uspí a pomůže udržet v hlubokém spánku. Součástí je i budík, který vás pomocí zvuku probudí v nejvhodnější fázi spánkového cyklu.

Režim spánku Režim spánku

Režim utajení

Konečně třetí režim “maskování zvuku” by měl zajistit, že vaší konverzaci nebude moci poslouchat nikdo další. Aplikace se adaptuje podle místa a okolního ruchu, přičemž intenzitu ochrany lze opět nastavit pomocí aplikace.

Režim utajení Režim utajení

Gadget Muzo je kompaktní a přenosný, což je ideální pro vysokoškolské koleje, byty, hotelové pokoje, kancelářské prostory nebo jakékoli prostředí, kde jsou problémem nežádoucí a rušivé zvuky.

Gadget je kompaktní a přenosný Gadget je kompaktní a přenosný

Kdy, kde a za kolik Muzo pořídíte?

Autoři zatím sbírají finanční prostředky na rozjezd sériové výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Jako limit si stanovili částku 100 000 dolarů (asi 2,4 milionů Kč), které se během několika dnů přiblížili doslova na dosah. Do konce kampaně přitom zbývá ještě 29 dnů.

Případní zájemci mohou podpořit projekt částkou od 119 dolarů (2800 Kč), ke které je v případě Česka nutné připočítat ještě 15 dolarů na poštovné. Ta tuto sumu obdržíte v únoru 2017, kdy se počítá se zahájením distribuce, jeden kus tohoto gadgetu.

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)