YouTube Premium a YT Music můžete mít už dnes: Poradíme jak získat 3 měsíce zdarma

youtube premium cz

YouTube Premium a YouTube Music jsou dvě nové služby, které nedávno Google oznámil. Nejprve se dostalo na USA a několik evropských států. Česko mezi nimi není, nicméně v redakci Svět Androida jsme přišli na způsob, jak si obě novinky od společnosti užít již dnes. Níže se s vámi podělíme, jak na to.

YouTube Premium: Žádné reklamy, přehrávání na pozadí, stahování videí atd.

Je to zhruba měsíc, co se představila služba YouTube Premium. Jde o předplatné, se kterým získáte mnoho výhod. V podstatě se dá říct, že se jedná o nástupce YouTube RED. Pokud budete mít Premium YouTube aktivní, tak si můžete přehrávat videa na pozadí, nebudou se vám zobrazovat reklamy, podporuje se možnost stahování, a tedy i offline přehrávání, dále budete mít přístup ke speciálním pořadům z dílny YouTube a v neposlední řadě obdržíte přístup ke Google Play Music a YouTube Music.

youtube premium music cena funkce

Je toho opravdu hodně, cena tohoto všeho je 12 eur měsíčně, nicméně existuje bezplatná zkušební verze, se kterou si tuto službu můžete vyzkoušet na 3 měsíce zdarma. Před několika dny se oznámilo rozšíření YouTube Premium do několika evropských zemí, včetně Rakouska. A právě tohoto našeho jižního souseda jsme využili a již dnes máme YouTube Premium, včetně YouTube Music, navíc v češtině.

youtube music aplikace novinky

Než se pustíme do návodu, jak na to. Krátce si ještě představíme Youtube Music, což je druhá nová služba, která byla minulý měsíc představena. Postupně bude nahrazovat Hudbu Google Play, jedná se o službu ke streamování hudby, která je navíc doplněna o obrovské množství písniček z YouTube.

Jak si aktivovat YouTube Premium již dnes?

Pokud jste zkušenější uživatel, tak vám poslouží informace, že vám stačí aktivovat VPN pro některou z podporovaných zemí a na stránce www.youtube.com/paid_memberships si ho aktivovat jako každé jiné předplatné. Pro ostatní nabízíme podrobný návod krok za krokem. Nejprve jsou potřeba služby VPN, se kterým obejdeme geoblokaci, protože YouTube Premium zatím není dostupné v Česku

Jakou VPN vybrat?

VPN zdarma nedoporučujeme, z toho důvodu, že u nich můžou být vyšší či menší problémy s bezpečností a také nemusí správně fungovat. Ideální je využít trial verze placených VPN, které jsou zdarma dostupné po omezenou dobu. Jedná se například o TunnelBear, NordVPN atd. Nebo mít případně rovnou placenou verzi.

Aktivujte VPN a vyberte si server v jedné z podporovaných zemí (seznam ZDE). My jsme vybrali Rakousko, protože je nejblíže, a tudíž i rychlost přenosu bude nejlepší.

youtube premium youtube music cz

Jakmile bude VPN aktivní, otevřete si stránku www.youtube.com/paid_memberships a případně se přihlašte vaším Google účtem. Ukáže se vám nabídka s placeným členstvím pro YouTube Premium a Music na 3 měsíce zdarma. Vyberte si Premium, protože obsahuje i YT Music a klepněte na další informace. Na další obrazovce se můžete pokochat tím, co vše je v ceně YouTube Premium. Jakmile se podíváte, pokračujte kliknutím na modré tlačítko „Vyzkoušet zdarma„.

youtube premium zdarma

Na další obrazovce zadáte platební údaje vaší karty, kterou Google ověří, ale měsíční platbu nebude strhávat, to až za 3 měsíce, pokud prémiové členství nezrušíte. Bez problémů nám fungovala i česká platební karta. Dále musíte přidat reálnou adresu ze státu, přes který se přihlašujete. Využít můžete třeba různé generátory Fake adres. Jakmile máte vše vyplněno, klikněte na koupit a potvrďte údaje z platební karty. A je hotovo, máte YouTube Premium na 3 měsíce zdarma, a to dříve, než je vůbec služba dostupná v Česku!

youtube premium bezplatne clenstvi platba

Nezapomeňte si následně zrušit placené členství, aby se vám za 3 měsíce nestrhly peníze. Samozřejmě pokud se službou budete spokojení, tak ji můžete využívat dále. Zrušení provedete opět na stránce www.youtube.com/paid_memberships. Nezapomínejte také na to, že aby vám tyto novinky fungovaly, musíte mít zapnuté VPN, naštěstí geoblokace není tak agresivní jako například u Netflixu, takže pokud nemáte VPN, stačí využívat trial verze zdarma, které jsou většinou na měsíc, takže to není tak hrozné.

youtube premium rodinne clenstvi

Kde stáhnout YouTube Music a jak přehrávat hudbu v prohlížeči?

Aplikaci YouTube Music na Google Play nenajdete, protože není zatím dostupná pro náš region. Využít ale můžete APKMirror a ruční instalaci APK souboru. Poté už se jen přihlásíte Google účtem a máte novinku dostupnou rovnou v češtině. Pokud chcete YouTube Music na PC, tak stačí zamířit na stránku music.youtube.com.

Je potřeba nová YouTube aplikace?

Není, nové funkce se nám po několika minutách objevily rovnou v klasické YouTube aplikaci, kterou jsme již měli nainstalovanou v telefonu. Nepřijde ani žádná aktualizace. Objeví se vám jen upozornění o nových funkcích. Následně už vše funguje. Přesvědčit se můžete na screenshotech níže.

YouTube
YouTube

Vyzkoušíte si YouTube Premium a Music, nebo si počkáte na oficiální vydání v Česku?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)