Jak stahovat videa z YouTube do telefonu? TubeMate pomůže

Jak stahovat videa z YouTube - TubeMate

Server YouTube dnes čítá tisíce videí a je téměř vyloučeno, že by některý z uživatelů internetu tento server neznal. Prohlížení videí již dávno není jen výsadou počítačů, YouTube lze pohodlně sledovat i v prostředí mobilního telefonu. Dnes si ukážeme, jak stahovat videa z YouTube pohodlně  přímo do paměti telefonu pomocí aplikace TubeMate.

TubeMate – stahování videí z YouTube snadno a rychle

Z kraje roku jsme vám představili aplikaci YouTube Downloader v samostatném článku, která rovněž dokáže stahovat videa a hudbu přímo ze serveru YouTube. Spousta čtenářů upozorňovala na povedenou aplikaci TubeMate, kterou jsme se rozhodli otestovat. TubeMate stejně jako zmiňovaná aplikace z předchozí recenze nelze stáhnout ze serveru Google Play, musíte se tedy spokojit s instalací pomocí apk souboru. Ten můžete zdarma stáhnout například zde.

Aplikace TubeMate připomíná na první pohled mírně pozměněnou oficiální aplikaci YouTube, což usnadní celkovou orientaci. Na úvodní stránce lze vyhledat kýžené video či zobrazit seznam doporučených videí. Stiskem ikonky YouTube v levém horním rohu vysuneme menu, ve kterém se lze přihlásit ke svému profilu a získat tak přístup k odběrům, seznamům a kanálům, které jsou s účtem spojeny. Přehrávání videa pak probíhá standardním způsobem.

Video lze stáhnout několika způsoby – nabídku ke stažení dostáváme již při pokusu o přehrání videa, můžeme rovněž použít ikonku zelené šipky v pravém horním rohu. Na výběr máme z více druhů formátů videa a rozlišení. Aplikace vám sama napíše, které formáty jsou pro dané video dostupné. Ve spodní části nabídky máte dokonce možnost stáhnout pouze zvukovou stopu, nechybí samozřejmě oblíbený formát MP3, ke kterému je ale nutno doinstalovat další aplikací. Po potvrzení stahování se upozornění o průběhu přesune do notifikační lišty a sledovat jej můžeme rovněž na obrazovce, ke které se dostaneme tahem prstu zprava doleva.

Šikovný trik spočívá také v použití oficiální aplikace v kombinaci s TubeMate. Jednoduše v oficiální aplikaci YouTube můžeme najít video, které chceme stáhnout, použít volbu sdílení a jako aplikaci vybrat TubeMate. Veškeré další dění se poté přenese do aplikace TubeMate, která vám ihned umožní video stáhnout.

Zavítat bychom měli také do části nastavení (ikona tří teček v pravém horním rohu a možnost Nastavení). Zde totiž nalezneme praktické předvolby a možnosti – například možnost změny složek pro stahování videí a hudby, nastavení maximální rychlosti stahování, použití Wi-Fi připojení, nastavení titulků apod.

Závěr

Aplikace TubeMate splní přesně to, co má – pomůže vám snadno a rychle stáhnout video či hudbu ze serveru YouTube. Nechybí ani česká lokalizace, i když některé překlady jsou nepřesné a nepřirozené. Možnosti nastavení jsou dostatečné a ocenili jsme také použití vícenásobného připojení, díky čemuž bylo stahování subjektivně rychlejší než v případě YouTube Downloaderu. Ten ale zase oproti TubeMate nabízí jednodušší rozhraní, které mnoho uživatelů ocení. Aplikaci můžete zdarma stáhnout například zde.

Upozornění: Aplikace TubeMate porušuje podmínky služby YouTube. Server Svět Androida nenese následky za používání této aplikace.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)