Méně náročný Google Assistant Go můžete nyní stahovat do telefonu

Google Assistant Go

Google nezapomněl ani tento týden na aplikaci z programu Android Go. Tentokrát se dostalo na Google Assistant Go, což není nic jiného než, chytrý asistent, který je určen pro telefony s méně RAM pamětí a menším úložištěm. V čem se tato Go verze liší od klasického Google Asistenta?

Google Assistant Go nabízí téměř stejné možnosti

Oproti klasickému Asistentu toho Go neumí tolik, což se ale dá čekat, podobně je to i u jiných Android Go aplikací. Momentálně se podporuje pouze anglický jazyk, normální asistent už si rozumí s několika jazyky (čeština mezi nimi není). I zde se ale plánuje podpora dalších jazyků. Dále se nedají nastavovat připomínky, využívat funkce akcí a nedají se ovládat zařízení chytré domácnosti, které podporují Google Assistant.

Stále se ale budete moct ptát asistenta na všechny možné otázky, použít jej k navigaci v mapách a ovládat různé funkce v telefonu. Takže stále existují důvody, proč si jej nainstalovat, pokud vám například klasický Assistant nefunguje. Po designové stránce se v podstatě nic nezměnilo. K instalaci musíte využít APK soubor, přímo z Google Play nepůjde instalovat, a to z několika důvodů. Pravděpodobně nebude oficiálně podporován pro váš telefon a pak hlavně samotný Google Assistant není v Česku oficiální cestou podporován.

[appbox googleplay com.google.android.apps.assistant]

Vyzkoušíte si Google Assistant Go?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)