Chytrý Asistent Google už se dá najít i na Google Play

chytry asistent google

Představením Pixel 2 telefonů a dalších hardwarových novinek to nekončí. Google si přichystal i několik zajímavých novinek po stránce softwaru. Nejvíce nás zaujalo to, že chytrý Asistent Google už je na Google Play. Stahování je pro Česko prozatím blokované, ale jde to obejít.

Chytrý Asistent Google je na Google Play

Samozřejmě platí stejné minimální požadavky, které Google zveřejnil při představení tohoto asistenta. To znamená zařízení, které běží alespoň na Androidu Marshmallow, má 1,5GB RAM a také rozlišení displeje 720p. Další podmínka je mít telefon v jazyku, který podporuje Asistent, většina uživatelů tedy využije angličtinu.

Pokud máte telefon v češtině, tak vás při spuštění Assistant upozorní, abyste si změnili jazyk telefonu. Poté už normálně funguje. Jediný rozdíl oproti vestavěné verzi Google Assistant je v tom, že se vám objeví v menu aplikací ikona, kterou se dá rychle Asistent aktivovat. Další plus je v tom, že Google bude moc rychleji aplikovat aktualizace a nové funkce.

Momentálně se nedá Asistent stáhnout v Česku přímo z Google Play. To ale nevadí, na pomoc přichází starý známý server APKMirror, kde již Asistant také najdeme. Stačí jej tedy stáhnout a ručně nainstalovat. Poté již bude fungovat Asistent Google fungovat.

Google Assistant
Google Assistant

Využijete Asistent Google v podobě aplikace?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (5)