Nemáte čas nebo se vám nechtějí číst zprávy? Asistent Google vám je nahlas přečte

asistent google bude cist zpravy

V květnu společnost Google představila novou aplikaci Zprávy, která je již od začátku navržena tak, aby se využívala AI a rovněž i s ní spojené chytré produkty. Nyní se představila nová funkce, která se hodí, když se vám zrovna nechtějí číst zprávy, nebo se zrovna musíte věnovat něčemu jinému, například řízení. Asistent Google vám nově bude předčítat zprávy. Mnohem více se zapojí i chytré displeje.

Asistent Google vám bude číst zprávy: Stačí jedno „kouzelné slovo“

Nová funkce se nejprve rozšiřuje v USA a pouze pro anglický jazyk. Nicméně podpora pro Asistenta Google se v Česku plánuje ještě tento rok, takže je dost velká šance, že tuto funkci brzy uvidíme i u nás a s hlasem, který si poradí s češtinou. Nové informace o podpoře Asistenta v Česku nejsou, nicméně Google v podpoře nových jazyků stále pokračuje. Nedávno například přibyla podpora pro Rusko, ale třeba i mnohem menší Nizozemsko. Takže už jde vidět, že podpora se pomalu přesouvá i na jazyky, se kterými nemluví tolik lidí.

google asistent umozni cist zpravy

Zpátky ale k podpoře čtení zpráv. Bude stačit říct „OK Google, jaké jsou poslední zprávy“ a asistent vám vybere ty nejzajímavější zprávy z poslední doby. Můžete být dokonce konkrétnější a požádat Asistenta, aby vám řekl poslední informace například o NASA, nebo o tom jaké jsou poslední zprávy o týmu Sparta Praha. Tyto zprávy si pak můžete rovnou poslechnout. A to na všech zařízeních, které podporují asistenta Google. Takže hlavně telefony, tablety, ale také chytré reproduktory a v neposlední řadě chytré displeje. U posledních jmenovaných se vám navíc zobrazí i videa, která můžete rovnou přehrát. Chystá se podpora i pro Android Auto a chytrá sluchátka.

Momentálně pokud se asistenta Google zeptáte na zprávy, ukáže se vám několik článků na výběr, které si můžete rozkliknout a zobrazí se vám v prohlížeči. Pokud si chcete poslechnout zprávy, tak se využívají data z rádií a speciálních podcastů. Jde v podstatě o krátkou část záznamu z posledního vysílání. Prozatím jsou však k dispozici pouze zdroje ze zahraničí. Český rozhlas už tuto funkci podporuje také, ale pouze na chytrých reproduktorech od Amazonu. Podpora Google Home se plánuje, ale velice pravděpodobně se čeká na to, až bude Asistent Google podporovat oficiálně češtinu.

Těšíte se na podporu zprávy u Asistenta Google a Google Home?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)