Android TV dostává velkou aktualizaci s Asistentem Google

android tv nvidia shield tv asistent google

Asistent Google se dostává pomalu všude. Nyní se objevil i na zařízeních s Android TV. Jako první se chytrý pomocník od Googlu objevil na NVIDIA Shield TV, následovat budou chytré televize od Sony.

Asistent Google na Android TV ulehčí ovládání

Cíl Googlu je dostat svůj asistent na co největší množství zařízení, proto není divu, že se nyní dostává na platformu Android TV. Aktualizace už vyšla na NVIDIA Shield, kde pak stačí přepnout jazyk konzole do angličtiny a Assistant bude fungovat i v Česku. Integrován je například do aplikací HBO GO, Netflix nebo YouTube.  Asistent ale funguje i na přehrávání hudby, a to pomocí Spotify, Pandory nebo třeba Google Play Music.

Můžete říct například “Play Game of Thrones” nebo “Show me movies about climbing Mount Everest”. Není to ale jen o přehrávání, můžete se zeptat i na informace z filmů a seriálů. Uživatelé v USA si navíc můžou jednoduše objednat popcorn a další malé občerstvení pomocí jednoduchého příkazu.

Samozřejmě také fungují klasické příkazy z Google Assistenta, a to včetně zpráv, počasí, ovládání chytré domácnosti atd. K dokonalosti už chybí jen ta česká lokalizace.

[aps_product_sz id=”424912″]

Používáte na některém zařízení Asistent Google?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Zprávičky David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (2)