ZTE zrušilo kampaň na telefon Project CSX „Hawkeye“ na Kickstarteru

zte-kampan-project-csx-ico

Čínský výrobce elektroniky ZTE zrušil svou crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, jejímž cílem bylo získání finančních prostředků na zahájení výroby telefonu označovaného jako Project CSX. Chystané zařízení bylo známo také pod kódovým označením „Hawkeye“. Nejde však o nečekaný krok – společnost již před třemi týdny naznačovala, že s největší pravděpodobností kampaň ukončí.

ZTE zrušilo kampaň na telefon Project CSX „Hawkeye“ na Kickstarteru ZTE zrušilo kampaň na telefon Project CSX „Hawkeye“ na Kickstarteru

Do ukončení kampaně se podařilo vybrat 36 245 dolarů (asi 922 tisíc korun), což je částka hluboko pod požadovanými 500 000 dolarů (necelých 13 milionů korun). Project CSX měl být způsobem, jak vytvořit skutečně jedinečný přístroj. V roce 2016 přišla firma se soutěží, ve které mohli lidé předkládat své návrhy. Pět nejlepších se pak utkalo ve veřejném hlasování. Myšlenkou vítězného produktu bylo bezdotykové ovládání, které mělo být postaveno na technologii sledování pohybu očí.

ZTE Hawkeye – Project CSX Winner

ZTE Hawkeye - Project CSX Winner

Další vlastností pak měl být přilnavý povrch, díky kterému by mělo být možné umístit telefon na svislý podklad. Uživatel by pak mohl například listovat stránkami pohybem očí, přičemž zařízení by bylo uchycené třeba na zrcadle, jako na následujícím obrázku z kampaně. “Tyto jedinečné vlastnosti dají uživatelům možnost pokračovat v používání telefonu a aplikací i v okamžiku, kdy jednu nebo obě ruce potřebují pro jinou činnost”, tvrdilo ZTE v kampani.

Telefon má držet na svislém povrchu Telefon má držet na svislém povrchu

Project CSX zabily technické parametry

Kampaň na Kickstarteru byla zahájena v lednu tohoto roku a mnohé zájemce patrně odradily slabé technické parametry. Project CSX měl nabídnout displej s úhlopříčkou 5,5″, procesor Qualcomm Snapdragon 625, 3 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 32 GB. Mnozí od zařízení s cenovkou 199 dolarů (cca 5000 Kč), které mělo přijít na trh na začátku září 2017, očekávali zajímavější hardwarovou výbavu.

Technické specifikace telefonu Project CSX:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 625 (osmijádrový, 2,0GHz).
 • Operační paměť: 3 GB.
 • Interní úložiště: 32 GB.
 • Operační systém: Android 7.0 Nougat.
 • Displej: 5,5″ s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů.
 • Hlavní fotoaparát: duální 13 Mpx a 12 MPx s optickým zoomem.
 • Přední fotoaparát: 8 MPx.
 • Podpora paměťových karet: ano, microSD až 256 GB.
 • SIM: dual SIM (druhý slot může být použit pro paměťovou kartu).
 • Baterie: 3000 mAh.
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac 2,4/5 GHz.
 • Bluetooth: 4.2.
 • Další funkce: snímač otisků prstů, Hi-Fi audio, NFC, USB typu C, rychlé nabíjení.

ZTE ve svém prohlášení uvedlo, že zrušení kampaně na Kickstarteru neznamená konečnou zařízení Project CSX. Na základě zpětné vazby hodlá výrobce provést změny, zejména zaměřené na hardwarovou stránku. Můžeme tedy předpokládat, že dříve nebo později se tohoto nesporně zajímavého modelu nakonec dočkáme. I po ukončení kampaně hodlá ZTE informovat o dalším vývoji celého projektu na stránce na Kickstarteru.

Z dostupných reakcí potenciálních zákazníků i samotného vyjádření ZTE je evidentní, že nízký zájem o připravovaný produkt způsobily zejména slabé hardwarové specifikace. Přeci jen je poměrně pochopitelné, že když si dnes někdo objedná telefon, který dostane až v září, pak neočekává, že obdrží zařízení spadající do střední nebo dokonce nižší třídy.

Co bylo podle vás důvodem malého zájmu o ZTE Project CSX?

Zdroje: androidauthority.com, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)