Začíná testování navigace Waze pro Android Auto

waze pro android auto

Systém Android Auto nepatří k těm, kde by se odehrávaly změny a novinky každý den. Jeho příznivci se tak naposledy mohli výrazněji radovat na loňském Google I/O, kde byly oznámeny plány na některá vylepšení. Součástí tohoto oznámení byla také plánovaná integrace s navigační aplikací Waze. Od té doby uplynul již téměř celý rok, během kterého se o Waze pro Android Auto prakticky nemluvilo.

Včera však došlo k zásadnímu obratu. Stávající beta testeři dostali e-mail s dotazem, zda by se chtěli zapojit i do testování Waze pro Android Auto. Zájemci se mohou hlásit do beta programu a pak pomocí online formuláře (odkaz najdete níže). Zpráva však nijak nezmiňuje, zda je počet beta testerů nějak omezen, ani kdy testování začne.

V e-mailu se konkrétně píše: “Máme pro vás vzrušující novinku – brzy začne beta testování Waze pro Android Auto (zatím není stanoveno přesné datum). V rámci přípravy chceme zjistit zájem komunity testerů podílet se na testování tohoto projektu. Jsme zatím v rané fázi a nadále vás budeme informovat o novinkách. Pokud máte zájem, vyplňte, prosím, tento formulář. Formulář byste měli vyplňovat, jen pokud vlastníte nebo plánujete pořídit automobil s podporou Android Auto.”

Pozvánka na testování navigace Waze pro Android Auto Pozvánka na testování navigace Waze pro Android Auto

Kdy přijde Waze pro Android Auto?

V tuto chvíli tedy není zřejmé, kdy se Waze hodlá stát alternativou k Mapám Google, které již na Android Auto fungují. Předpokládáme, že se bude jednat o následující měsíce, přičemž něco oficiálního bychom mohli zaslechnout v rámci letošní konference Google I/O 2017, která proběhne ve dnech 17. až 19. května.

Připomeňme, že loni došlo k oznámení nové verze platformy Android Auto, která může fungovat nejen v kompatibilním palubním počítači, ale také na mobilním telefonu. I na mobilu přitom nabídne prakticky stejnou uživatelskou zkušenost včetně ovládání hovorů, posílání zpráv, navigace a přehrávání multimédií hlasem. Podpora navigační aplikace Waze byla dle Googlu jednou z nejžádanějších funkcí. Navigace Waze nenabízí jen prosté vedení z jednoho místa na druhé – při plánování trasy bere v úvahu také případné dopravní komplikace, kolony, uzavírky, nehody a další faktory, které mohou ovlivnit dojezdový čas. Kromě toho může varovat před měřením rychlosti, policejními hlídkami a upozorňovat na překročení maximální povolené rychlosti v daném místě. Díky podpoře platformy Android Auto se Waze může dostat nejen na obrazovky palubních počítačů aut, ale i do produktů nezávislých dodavatelů, jako jsou Kenwood a Panasonic.

Chtěli byste vyzkoušet Waze pro Android Auto?

Zdroje: androidpolice.com, androidandme.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později
google-maps-new-interface1

SvětAndroida doporučuje: Navigace

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
6 min. uložit na později

Komentáře (8)