Waze navigace čelí kritice: Lidé si stěžují na dopravní zácpy a nehody

waze navigace mapy dopravni zacpy

Waze navigace na jednu stranu ulehčuje cestování řidičům. Obliba Waze stále roste, to ale na druhou stranu mění způsoby, jakým lidé v autech cestují. Waze mapa hledá nejkratší cestu do cíle, častokrát i přes silnice, které nejsou uzpůsobeny velkému provozu. Výsledkem toho jsou dopravní zácpy a nehody. Jeden z dobrých příkladů, kde aplikace Waze zklamala je Los Angeles.

Waze navigace navádí řidiče na nebezpečné silnice

Los Angeles je známé svými obrovskými dopravními zácpami. Není proto divu, že řidiči začali hledat možnosti, jak se jím vyhnout. Jednou z nich je i Waze. Tato navigace do auta upravuje směr a nabízí alternativní cesty, díky kterým se můžete vyhnout velkým dopravním zácpám. Jenže ne vždy se to povede zcela ideálně.

L.A. residents complain Waze is creating “insanity” on their street

L.A. residents complain Waze is creating "insanity" on their street

K objížďkám se používají méně používané silnice, které nemusí být uzpůsobeny na velký provoz. Jedna z nich je i Baxter Street v LA. Přezdívá se jí horská dráha, a to kvůli tomu, že má až o 30 % větší sklon než většina ikonických šikmých silnice v San Francisku. Kvůli tomu nevidí řidiči před sebe a aby toho nebylo málo, tak nechybí ani křižovatka, se kterou má většina řidičů problém. Řízení vozidla nezvládnou a bourají. A to buď do okolních vozidel, nebo i do domů a zahrad.

Výsledkem je tak to, že díky Waze navigaci, která řidiče navedla do této ulice, se ucpávají i tyto méně využívané cesty. Momentálně tak u této ulice jsou značky, že je vjezd povolen pouze rezidentům. Waze navigaci jsme se na našem serveru věnovali hodně, můžete si přečíst například naši Waze recenzi, nebo různé návody.

[appbox googleplay com.waze]

Používáte Waze navigaci? Navedla vás už někdy na problémové silnice?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později
google-maps-new-interface1

SvětAndroida doporučuje: Navigace

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
6 min. uložit na později

Komentáře (12)