U uživatelů stále jasně vítězí Google Mapy. Waze i Apple Mapy nejsou tak oblíbené

apple mapy google mapy waze oblibenost

Apple Mapy to mají hodně těžké. Již od spuštění jsou pozadu za konkurencí od Google, a i když v poslední době Apple investuje nemalé peníze do zlepšení (začal třeba využívat vlastní vozidla s LIDAR kamerami). Stále je ale zhruba šest let pozadu, změnit to může nová verze map, kterou Apple potají tvořil. Jak nyní ukazují data ze společnosti Manifest, ani s novými mapami se nemusí povést přetáhnout uživatele. Google Mapy jsou totiž s velkým náskokem nejoblíbenější.

Apple Mapy chystají novou verzi, přiblížit se k Google Mapám ale bude těžké

Apple sice chystá novou verzi, ale ani Google nespí. Své mapy neustále aktualizuje o nové funkce, a hlavně vylepšuje přesnost. Na tento rok opět chystá velkou aktualizaci, kdy po celém světě budeme moct vidět Google vozidla. Dorazí i do České republiky. Lidé ze společnosti Manifest nyní vzali několik mobilních map a ptali se uživatelů, které dávají přednost a z jakého důvodu.

Google Mapy tento rok opět uvidíme vozidla Google Vozidla Google uvidíme tento rok opět i v České republice

Ukázalo se, že Google Mapy jsou zdaleka nejoblíbenější, když je využívá 67 procent dotázaných, na druhém místě se objevila navigace Waze, i když už jen s dvanácti procenty. Na druhou stranu Waze patří pod Google, takže se to nemůže brát ani nějaká velká prohra. Apple Mapy pak využívá 11 procent uživatelů. Dále se respondentů ptali na to, co je pro ně nejdůležitější funkcí a proč používají zrovna tu svou.

google mapy apple mapy srovnani detailu Srovnání Google Map a Apple Map

Nejdůležitější je pro uživatele jasné a srozumitelné navigování, což odpovědělo 25 procent lidí. Na děleném druhém místě jsou speciální a jedinečné funkce, které jsou důležité pro 20 procent. Stejně tak je ale pro uživatele důležitý design a rozhraní aplikace. Pro 17 procent je také důležité to, aby fungovalo i navigování mimo vozidla. I z těchto odpovědí je poměrně jasné, proč jsou Google Mapy nejoblíbenější.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

[appbox googleplay com.waze]

Máte jednu oblíbenou aplikaci k navigování? Jaká funkce je pro vás nejpodstatnější?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (28)