UMi Zero – elegantní telefon z Číny se Super AMOLEDem

umi-zero-titulka

Xiaomi, Oppo nebo Meizu, to jsou jen některé příklady pro nás kdysi v podstatě bezejmenných čínských společností, které v posledních letech zažívají raketový růst a jejich produkty zaznamenávají prodejní úspěchy nejen v jejich domovině ale postupně se i rozšiřují po světě. Do takovéto společnosti by jistě ráda patřila i společnost UMi a dopomoct by jí k tomu mohla její nová vlajková loď – UMi Zero.

UMi-Zero-1 UMi-Zero-2

A čím si vlastně chce své zákazníky získat? Není toho málo! Začněme třeba designem a zpracováním. Zde telefon zaujme hned v několika ohledech, počínaje svou ultratenkou konstrukcí, jenž má tloušťku pouhých 6,4 mm. UMi tělo označuje trochu sebevědomě jako “superbody”, jeho základem je slitinová kostra obrobená na CNC frézce. Přední i zadní plochu zase kryje tvrzené sklo Gorilla Glass 3. Celkový design pak přinejmenším na prvních “živých” snímcích působí uhlazeně a elagantně. Tento dojem však vzhledem ke skleněným zádům vydrží nejspíše pouze do vašeho prvního kontaktu s telefonem.

umi-zero-rozmery umi-zero-konstrukce

 Poměrně slibně zní i specifikace fotoaparátu. UMi Zero disponuje zadním 13MPx fotoaparátem se snímačem Exmor RS z dílny společnosti Sony a clonou f/1.8. Pořizování fotografií za špatného světla napomůže i dvojice přisvětlovacích diod pod čočkou fotoaparátu. Telefon by měl být schopen nahrávat video o rozlišení až 4K. Přední kamerka nad displejem má rozlišení 8MPx.

umi-zero-fotak

Menší zklamání přichází v oblasti výkonu, UMi Zero totiž využívá již starší 8 jádrový chipset od MediaTeku MT6592T s jádry Cortex A7 taktovanými na 2.0GHz. Nepatrně slabší, 1,7GHz variantu tohoto chipsetu nalezneme kupříkladu v Xiaomi Redmi Note. Telefonu by určitě více slušel výkonnější a úspornější MediaTek MT6595 využívající architekturu big.LITTLE, ten pohání například nové Meizu MX4. Pro bezproblémový běh více aplikací najednou jsou v telefonu přítomny 2GB operační paměti RAM. Kapacitu interní paměti, nebo zda je možno ji rozšířit o paměťovou kartu výrobce zatím neuvádí. Pro potencionální zákazníky bude zajisté velkým lákadlem 5″ Full HD displej využívající Super AMOLED technologii, ta nabízí slušnou čitelnost na slunci, nízkou spotřebu a (pro někoho možná až příliš) výrazné barvy. UMi Zero podporuje (jak už to u čínských smartphonů bývá zvykem) dvojici SIM karet. Co by však početnou skupinu zájemců mohlo odradit je absence LTE.

UMi-Zero-6 UMi-Zero-9

Výdrž na nabití bude zajišťovat 2780mAh baterie. Její kapacita je na dnešní dobu jen lehce nadprůměrná, výrobce si sice i tak zaslouží pochvalu, že do tak tenkého těla vměstnal alespoň takto velkou baterii, na druhou stranu by možná nebylo od věci zamyslet se nad tím, zda uživatelé neocení spíš vyšší kapacitu baterie za cenu nepatrně tlustšího telefonu. Díky technologii rychlého nabíjení baterii nabijete na plnou kapacitu za méně než 15 minut!

UMi Zero se začne prodávat v Číně v následujících týdnech za 299$.

 

Zdroj: GizChina.com, GizChina.es

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)