Za chytré telefony platíme zbytečně moc, tvrdí výrobce procesorů

vyrobce mediatek drahe telefony

Výrobce procesorů MediaTek tvrdí, že TOP telefony s Androidem jsou zbytečně předražené a střední třída prý dokáže posloužit stejně dobře. To samozřejmě může znít jako propagace k vlastním produktům, protože Mediatek čipsety se používají hlavně ve střední a nižší třídě. Zároveň ale společnost prozradila, že levnější mobilní telefony dnes většině lidí stačí.

Výrobce čipsetů Mediatek se snaží přesvědčit lidi, že vlajkové lodě nepotřebují

Čínský výrobce čipsetů Mediatek se nyní snaží přesvědčit lidi, že nepotřebují platit vysoké částky za TOP telefony. Dostanou tak údajně navíc funkce, které ani ve skutečnosti nevyžadují a nepotřebují, jako je podpora virtuální reality nebo QuadHD+ displeje. Zároveň už ale technologický pokrok umožnil, aby se prvky jako duální fotoaparát, čtečka otisků prstů či displej s poměrem stran 18:9 objevily i v nižší střední třídě. Podle nich zcela dostačuje (úplnou náhodou) nový čipset Helio P60, který má zaplnit mezery mezi vyšší a střední třídou telefonů.

mediatek

Aby Mediatek svá předchozí slova potvrdil, tak jejich nový čipset podporuje maximálně FullHD rozlišení, podpora VR také nebude zdaleka ideální. Očekává se, že tento Helio P60 bude na trhu bojovat hlavně s procesory Snapdragon řady 6XX. Výhodou je nižší cena, nicméně tradiční výrobci telefonů stále většinou sáhnou po Snapdragonu. MediaTek procesory můžeme vídat hlavně u levných asijských telefonů.

Jak to máte vy? Kupujete vlajkové modely, nebo vám již dnes střední třída zcela dostačuje?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android_lost_ikona

Android Lost: Když ztratíte telefon

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později
jak zkalibrovat kompas android telefon

Jak zkalibrovat kompas v Android telefonu?

Návody David Trlica David Trlica
2 min. uložit na později

Komentáře (12)