Malware Loapi ničí telefony: Využívá je k těžení kryptoměn

težení kryptoměn android malware

Malware Loapi v poslední době řádí na Android zařízeních, o škodlivém softwaru informovala společnost Kaspersky Labs. Oproti jiným se liší v tom, že může poškodit telefon, a to kvůli tomu, že je využívá k těžení kryptoměn. Telefony se následně přehřívají a může dojít k fyzickému poškození.

Kromě těžení kryptoměn toho Loapi “umí” více

Tento Malware ale není jen o těžení kryptoměn. Kromě toho také telefon zahltí reklamami a může sloužit jako zdroj DDoS útoku. Dále může stahovat a instalovat další aplikace. Do telefonu se dostane po kliknutí na reklamu, která stáhne falešnou aplikaci. Pokud ji uživatel nainstaluje, tak zažádá o práva, pokud to uživatel odmítne, tak se ihned objeví žádost o udělení oprávnění znovu. A to dokud je malware nedostane.

poskozeny telefon tezeni krypromen malware Nafouknutá baterie u testovacího telefonu, na kterém byl nainstalován Malware Loapi

Největší problém tohoto Malwaru je ale v tom, že využívá telefon k těžení kryptoměny Monero. Kaspersky Labs měla tento Malware na testovacím telefonu dva dny. Telefon nápor déle nevydržel, Malware telefon využíval neustále na 100%, po dvou dnech to odnesla baterie, která se nafoukla.

Pokud nejste pokročilý uživatel, doporučuje se vypnout instalace aplikací z neznámých zdrojů a používat pro instalaci aplikací výhradně Google Play. Vždy také věnujte pozornost oprávněním, a to i u aplikací, které instalujete z Google Play. Škodlivé aplikace také často požadují práva administrátora, ty rozhodně nedávejte žádné aplikace. pokud si nejste jistí co děláte.

Máte ve svém telefonu povolené instalace aplikací z neznámých zdrojů?

Zdroje: fonearena.com, securelist.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)