Známá firma DJI se spojila s Ryze: Výsledkem je ultra levný dron Tello

tello dron dji ryze

Drony jsou pořád poměrně drahý koníček. Změnit by to mohly nyní společnosti Ryze a DJI. Představily levný dron Tello. Ten by měl stát zhruba v přepočtu 2 500 Kč, což je hodně dobrá cena za dron, ve kterém má prsty známá společnost DJI.

Dron Tello bude stát 100 dolarů, nabídne až 13 minut letu

Tato novinka může zůstat ve vzduchu až 13 minut, kamera má rozlišení 720p a je také vybavena detekcí kolize, takže pokud začínáte, tak se nemusíte bát například zdí nebo stromů. Zajímavé je také to, že Tello používá Intel procesor. Určen by měl být hlavně pro začátečníky. Jen ho vezmete do ruky, zapnete a lítáte.

tello dron

Nechybí ani technologie Failsafe, která umožňuje, aby dron bezpečně přistál, třeba když ztratí spojení. Největším plusem je ale jeho cena. Stát bude 100 dolarů, v přepočtu s DPH tak zhruba 2 500 Kč. Jen pro srovnání, nejlevnější dron od DJI nyní je Spark, jehož cena se pohybuje kolem 12 tisíc Kč.

Say Hello to Tello

Say Hello to Tello

Samozřejmě to půjde poznat i na kvalitě. Spark patří do spektra “opravdových” dronů. Tello je pak spíše hračka určena pro mladé lidi a začátečníky. Prodej začíná v USA již v březnu 2018, objevit by se ale měl později i na dalších trzích.

Koupili byste si tento levný dron od DJI a Ryze?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)