První pohled Xiaomi Mi Drone: Změní trh kvadrokoptér s kamerou?

Prvni pohled Xiaomi Mi Drone-1

Společnost Xiaomi představila přesně před dvěma měsíci svůj nový přírůstek do rodiny – “levného” drona. Ten nyní dorazil k nám do redakce, podívejte se na náš první pohled Xiaomi Mi Drone.

První pohled Xiaomi Mi Drone: Šikovné balení a smíšené první dojmy

Jedničkou v oblasti bezpilotních dronů s kamerou je společnost DJI, která stojí za oblíbenou řadou Phantom. Společnost Xiaomi se snaží konkurovat těmto strojům především cenou, která je za podobnou papírovou výbavu poloviční. Přestože si nemyslíme, že by Xiaomi Mi Drone překonal stroje od DJI, mohl by nabídnout cenově dostupnější stroje s kvalitními záznamy. A na to by zákazníci mohli slyšet. To si samozřejmě ověříme v plnohodnotné recenzi, kterou pro vás připravujeme.

Xiaomi Mi Drone - prvni pohled

Nyní již ale první pohled Xiaomi Mi Drone. Kvadrokoptéra k nám čerstvě dorazila a měli jsme tedy možnost zatím jen krátkého sblížení, se kterým se chceme podělit s našimi čtenáři. Dron při prvním seznámení působí trochu jako laciná plastová hračka, ale volba materiálu je dána především k úspoře hmotnosti. Samotné zpracování vypadá opravdu dobře, stejně tak kompaktní balení. Na menší problémy jsme narazili při párování drona s aplikací, již tradičně se člověk zarazí na tom, že oficiální aplikace není v českém a bohužel ani anglickém jazyce. Nakonec se však správnou verzi podařilo najít a dron mohl vzlétnout.

První dojmy z letu jsou naopak dobré, ale pořádné soudy si necháme až na samotnou recenzi, kde se zaměříme i na porovnání s oblíbenými drony od společnosti DJI. Jsme moc zvědaví, zda Xiaomi Mi Drone dokáže těmto strojům konkurovat s o poznání nižší cenovkou. Svět Androida se dronům věnuje profesionálně, a to hned ve dvou projektech – www.AndruVision.cz a www.Droni.cz. O těchto projektech ještě uslyšíte. :-). Za pomoc s dovozem prvního kusu děkujeme firmě Beryko.

Xiaomi Mi Drone – první pohled

Xiaomi Mi Drone - první pohled

Specifikace vůbec nevypadají špatně:

  • Kamery: Verze UHD (3840 x 2160) s 12 MPx nebo FullHD se 16 MPx.
  • Doba provozu: až 27 minut letu.
  • Baterie: 5 100 mAh.
  • Ovládání na vzdálenost: až 2 km.
  • Rychlost a výška: max. 65 km/h, max. výška 120 m.
  • Váha: 1,4 kg.
  • GPS a GLONASS, senzory pro lítání uvnitř budov.
  • Automatické vzlétnutí a přistání.
  • Ovládání: Ovladač v kombinaci se smartphonem a aplikací.

[aps_product_sz id=”396194″]

Zaujal vás drone od Xiaomi? Těšíte se na jeho plnohodnotnou recenzi?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)