Telefon Nubia Z17 Mini oficiálně představen. Prodávat se bude i v Evropě

Nubia Z17 mini

Nově představená Nubia Z17 Mini nabízí zajímavé specifikace, duální fotoaparát a nízkou cenu. Navíc se oficiálně bude prodávat i v Evropě.

ZTE Nubia Z17 Mini se bude prodávat ve dvou verzích

Největší novinkou u nového Nubia telefonu je použití duálního 13 MPx fotoaparátu, kde jeden senzor je RGB, druhý pak monochromatický, podobně jako třeba u Huawei telefonů. Na přední straně najdeme 16 MPx selfie kameru, která má světelnost f/2,0 a nabízí selfie fotky se zorným polem 80 stupňů.

Nubia Z17 mini

I když se jedná o „Mini“ model, tak displej o velikosti 5,2“ patří spíše k normálním velikostem. Má FullHD rozlišení, což ve výsledku dává jemnost 424 ppi. Má také oblíbené 2,5D zakřivení sklíčka pro lepší ovládání. Telefon přichází ve dvou verzích, které se liší nejen velikostí paměti RAM, ale i použitým procesorem. Levnější verze má Snapdragon 652 a 4 GB RAM, dražší pak nabídne mírně vylepšený Snapdragon 653 a 6 GB RAM. Obě verze pak mají 64 GB vnitřní paměti, která půjde rozšířit o paměťové karty. Pokud se ale použije microSD karta, tak telefon přijde o podporu druhé simkarty.

Baterie má kapacitu 2950 mAh, nechybí také čtečka otisku prstů nebo USB Type-C. Bohužel telefon z krabice stále poběží pouze na Androidu 6 Marshmallow s nadstavbou nubia UI 4.0. Kromě Číny nebo Indie, by se měl telefon prodávat i v Evropě. A to na konci května. Zatím není známa oficiální cena pro Evropu, nicméně v Číně začíná na částce 1 699 juanů, což je zhruba bez DPH 6100 Kč.

Jak se vám líbí Nubia Z17 Mini?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)