Systém OxygenOS pro OnePlus bude vycházet ve třech verzích

Systém OxygenOS

Společnost OnePlus se nadále snaží vylepšit služby a hlavně svůj operační systém. Nedávno to bylo spojení HydrogenOS a OxygenOS, teď to je vysvětlení toho, jak to bude s vydáváním aktualizací pro systém OxygenOS.

Systém OxygenOS: Vydání na třikrát

Při zakoupení nového telefonu OnePlus si můžete na straně krabičky všimnout nápisu “”Created Together With Our Fans’’, což se dá přeložit jako vytvořeno společně s našimi fanoušky. A podle OnePlus se nejedná jen o marketingový nesmysl, ale přímo filosofii společnosti, kterou začali už tím, že nechali fanoušky vybrat, jak se bude systém OxygenOS jmenovat.

Vše stojí na tzv. komunitních buildech, které reprezentují jednu část vydávání aktualizací. OnePlus chce, než aktualizace vyjde oficiálně pro lidi, aby nejprve prošla ultimátním testem u skalních fanoušků. Aktualizace se budou rozdělovat na tři části.

První bude uzavřená betaverze, kterou vybraní uživatelé dostanou rovnou čtyřikrát měsíčně. Vycházet zde budu i experimentální věci, které se dále nemusí dostat. Počet možných chyb v systému bude samozřejmě vyšší a stabilita nižší. Tato část bude určena pouze pro ty “elitní” fanoušky, kteří se musí přihlásit jako certifikovaný tester uzavřených betaverzí. Podle OnePlus to bude určeno pouze pro 60 vyvolených.

Dalším stupněm bude otevřená betaverze, která už je určená pro všechny. Vydávaná bude dvakrát za měsíc. Systém už bude mnohem více stabilní a bude mít méně chyb. Poslední krokem je pak oficiální vydání. To bude vycházet jednou za měsíc až dva a jak určitě tušíte, tahle verze by měla být vůbec tou nejstabilnější a mít nejméně chyb.

Stahujete si komunitní buildy do svých OnePlus telefonů?

zdroj: forums.oneplus.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)