OnePlus 6 oficiálně představen: Velký displej, výřez a stále nízká cena

predstaveni oneplus 6 telefonu

Oficiální představení OnePlus 6 je tady. Dočkali jsme se ho rovněž v Londýně. Žádného velkého překvapení jsme se nedočkali, vše odpovídalo předchozím spekulacím a únikům. Novinka nabídne velký displej, který má výřez, TOP výkon a cena je stále nízká, vzhledem k tomu, co nabízí.

Představení OnePlus 6: Špičková výbava za skvělou cena

Dostupnost OnePlus 6 je stanovena na 22. května, den předem pak již bude k dispozici u vybraných prodejců ve speciálních lokacích po celém světě. Jedinou výjimkou je speciální bílá verze, která se začne prodávat až 5. června. Cena OnePlus 6 je stále na to, co nabídne, nízká. Na druhou stranu jde o nejdražší OnePlus telefon v historii.

oneplus 6 predstaveni

Základní model se 64GB pamětí a 6GB RAM stojí 519 eur, to je v přepočtu 13 200 Kč. Nejdražší varianta se 256GB pamětí a 8GB RAM pak bude stát 619 eur, což je v přepočtu cca 15 800 Kč. Existuje i třetí verze s 8GB pamětí RAM a 128GB vnitřní pamětí, ta vyjde na 569 eur. To je v přepočtu 14 500. Očekávala se trochu vyšší cena, takže pro mnohé může jít i o příjemné překvapení. K dispozici jsou tři verze, a to Mirror Black a Midnight Black, v překladu tedy lesklá a matná černá. Třetí barevnou verzí je pak Silk White, kde se kombinuje bílá a zlatá barva. Půjde však o limitovanou edici. Pokud plánujete koupi OnePlus 6, můžete využít redakční referral odkaz, se kterým obdržíte bonus 20 eur na příslušenství.

OnePlus 6 cena

  • 64GB verze – 519 eur – v přepočtu s DPH cca 13 200 Kč
  • 128GB verze – 569 eur – v přepočtu s DPH cca 14 500 Kč
  • 256GB verze – 619 eur – v přepočtu s DPH cca 15 800 Kč

 

OnePlus 6 – The Speed You Need

OnePlus 6 - The Speed You Need

Parametry OnePlus 6: Novinka nabízí jen to nejlepší

Telefon OnePlus 6 má výřez v displeji, duální fotoaparát, čtečku otisků prstů na zadní straně apod. Zkrátka vše stejné, jak už jsme mohli vidět v uplynulých týdnech. O výkon se bude starat Snapdragon 845, který doplní 6 nebo 8 GB paměti RAM. Úložiště pak bude k dispozici až v 256GB variantě.

Displej má velikost 6,28 palce a rozlišení 2280 x 1080 pixelů. Poměr stran je pak 19:9. OnePlus se pak rozhodlo využít Optic AMOLED panel. Nebude chybět výřez v displeji. Na zadní straně se bude nacházet duální fotoaparát s 16 a 20 MPx, který se má kvalitou blížit telefonům iPhone X či Pixel 2. Vrací se nicméně podpora OIS, novinka dokáže nahrávat video ve 4K rozlišení a 60 FPS a super-zpomalená videa, i když “jen” v 480 FPS. To je v stále poměrně raritní funkce, kterou podporuje pár telefonů. Selfie kamera má 16 MPx a podporuje umělou inteligenci.

oneplus 6 parametry specifikace

Baterie má mít kapacitu 3 300 mAh, chybět nebude ani rychlé nabíjení Dash. Dostává se i na voděodolnost, i když je trochu zklamání, že telefon nesplňuje IP certifikaci. Podle popisu OnePlus však půjde o odolnost, která se blíží IP54, takže oproti konkurenci stále zaostává. V neposlední řadě bude OnePlus 6 podporovat Dual Sim. Obě strany telefonu pak chrání Gorilla Glass 5. Zůstává i 3,5mm audio jack, společnost však představila i vlastní bezdrátová sluchátka Bullets Wireless.

[aps_product_sz id=”492414″]

Jak se vám líbí telefon OnePlus 6?

Zdroje: phonearena.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)