Které aplikace nejvíce zatěžují systém Android?

system android zatezujici aplikace

Společnost Avast připravila přehled aplikací pro systém Android, které jsou nejnáročnější na výdrž, paměť a data. Do přehledu se dostaly i aplikace přímo od Googlu.

Tyto aplikace nejvíce zatěžují systém Android

Avast připravil několik seznamů. Vyhodnocoval se stav baterie, místo v úložišti, čerpání dat a také zátěž na zařízení. Seznamy vznikly na základě informací od více než 3 milionů uživatelů Androidu. Kromě klasických aplikací, které jsou náročných na paměť jako je Facebook, Instagram nebo Amazon, se dostalo i na aplikace od Googlu. Přesněji se jedná o Play Music, Talkback a Google Dokumenty, které se poprvé v žebříčku objevily.

Za zmínku stojí i další výsledky aplikací od Googlu. Celkem osm Google aplikací figuruje v seznamech níže. Samsung není o moc lepší, celkem má na seznamech sedm aplikací. To může být dané i tím, že Google i Samsung aplikace jsou na zařízeních často předem instalovány. Abychom ale jen nekritizovali. Několik aplikací se zlepšilo, a to hlavně Snapchat, Spotify a Facebook. Tyto aplikace v minulosti představovaly tu největší zátěž, nyní se ale objevují na nižších příčkách žebříčků. Aplikace Musica.ly se už například do žebříčků vůbec nedostala.

10 aplikací, které nejvíce žerou mobilní data

10 aplikací, které nejvíce zahlcují místo v zařízení

10 aplikací, které nejvíce žerou baterii

10 aplikací, které nejvíce zatěžují zařízení

Překvapila vás nějaká aplikace v žebříčcích?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (11)