Spor Amazonu a Googlu přiostřuje: Obchod přestal prodávat další Google produkty

spor amazonu google nest

Spor Amazonu a Googlu se už vleče několik let, a i když obě společnosti před několika měsíci přislíbily, že spor urovnají, tak se nakonec nestalo. Místo toho se situace ještě vyostřila, a to tím, že Amazon přestane prodávat Nest produkty.

Spor Amazonu a Googlu se konci neblíží

Konec prodejů Nest výrobků oznámil Amazon během konferenčního hovoru se zástupci Nestu. Amazon vysvětloval, že to nemá nic společného s kvalitou výrobku, ale že jde o příkaz z vedení, spekuluje se o tom, že by měl rozhodnout přímo šéf Amazonu Jeff Bezos.

google home amazon echo chytrych reproduktoru

Spor těchto dvou společností už jsme rozebírali v minulé zprávě. Spory začaly už v době, kdy se nejednalo o dva hlavní konkurenty na poli chytrých reproduktorů. Už dříve u telefonů se obě strany “pošťuchovaly”. I kvůli tomu má dnes například Amazon vlastní obchod s Android aplikacemi a hrami.

Dá se očekávat, že na kompletní zákaz prodejů bude reagovat i Google. V minulosti se například stalo, že začal blokovat YouTube na zařízeních Amazonu.

Bohužel to vypadá na to, že situace se v nejbližší době jen tak nevyřeší. To není ideální pro zákazníky, ať už z toho důvodu, že nemůžou kupovat Google produkty v nejrozšířenějším eshopu, či naopak jsou jím ubírány Google služby na produktech Amazonu.

[aps_product_sz id=”422068″]

[aps_product_sz id=”423528″]

Zdroj: digitaltrends.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)