Asistent Google v češtině! Oficiální podpora přijde do Česka již brzy

asistent google v cestine

Google Assistant v češtině byl před malou chvílí potvrzen na pódiu konference Google I/O. CEO společnosti Sundar Pichai prozradil, že do konce roku se objeví podpora pro 30 jazyků a 80 zemí. Mezi nimi se dostalo i na Českou republiku, můžeme se tak brzy těšit na Asistent Google v češtině.

Asistent Google v češtině původně tento rok být neměl

Google už dříve tento rok na soukromých akcích prozradil jaké má plány ohledně Asistentu Google. A díky tomu jsme se před několika měsíci dozvěděli, že na Česko se tento rok nedostane. Nicméně v těchto dnech probíhá jedna ze dvou nejdůležitějších akcí, kterou Google každý rok pořádá. A ta přinesla pozitivní zprávy.

asistent google v cestine google io Google Assistant bude do konce roku podporovat 80 zemí a 30 jazyků. A to včetně češtiny. (Zdroj fotografie: theverge.com)

O tom, že Asistent Google bude velké téma I/O 2018, se nedalo pochybovat. Pro naše čtenáře se však ta nejdůležitější událost prozradila hned na úvod. Když CEO společnosti Google Sundar Pichai mluvil o tom, že se bude Asistent rozšiřovat, tak se za ním objevila i stará známá mapka světa. A na ni se objevila hodně nečekaně i Česká republika.

Přitom tři měsíce zpátky ještě Google prezentoval, že do konce roku se Asistent Google objeví “pouze” v 52 zemích a bude podporovat 25 jazyků. Bylo to tehdy trochu smutné, protože všechny okolní státy obdržely podporu a přesně u nás se hranice zastavila. To už naštěstí neplatí a díky posledním informacím se už nyní můžeme těšit na podporu češtiny. Na naše východní sousedy ze Slovenska se prozatím nedostalo.

[appbox googleplay com.google.android.apps.googleassistant]

Těšíte se na Asistent Google v češtině? Plánujete koupit chytrý reproduktor Google Home?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)