Spodní lišta u Chrome se ruší? Google ji v poslední aktualizaci přesunul

spodni lista chrome google konec

Již více než rok se testuje spodní lišta u prohlížeče Google Chrome. Novému vzhledu se přezdívá “Chrome Home”. Kromě přesunutí lišty, byla také přepracována položka “Nová karta”. Zajímavé je to, že i přes dlouho dobu testování, se nikdy funkce neobjevila ve stabilní verzi. A vypadá to, že se ani nikdy neobjeví, alespoň ne v této formě. Testovací verze Chrome Beta, Dev a Canary se začaly vracet ke klasickému umístění lišty v horní části prohlížeče.

Spodní lišta u Google Chrome pravděpodobně končí

První zmínky o konci spodní lišty se objevily před několika dny, kdy se ukončila podpora a oprava chyb pro funkci “Chrome Home”. U neopravených chyb se objevil komentář o tom, že tato experimentální funkce byla ukončena. Google se k tomu následně nechtěl více vyjádřit.

Později v nových aktualizacích testovacích verzi Chrome Beta, Dev a Canary se také zrušila dolní lišta. Ta byla již nějakou dobu ve výchozím stavu zapnutá. Samotná funkce v prohlížeči stále je, ale musí se nyní manuálně zapnout, stejně jako tomu bylo u stabilní verze. K funkci se dostanete tak, že zadáte do prohlížeče tento odkaz: chrome://flags/#enable-chrome-home.

[appbox googleplay com.android.chrome]

Kde máte umístěnou vyhledávací lištu v Chrome prohlížeči?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)