Songza: Google vypne alternativní hudební službu, sází už jen na Hudbu Play

songza

Službu Songza koupil Google před více než rokem a až dosud běžela souběžně s Hudbou Play. Po Novém roce ale tato symbióza skončí. Google se rozhodl službu Songza zaříznout. Dobrou zprávou může být fakt, že naprostá většina funkcí původní služby již byla transformována právě do Hudby Play, která ji tak má definitivně zastoupit.

Songza vs Hudba Play

Zatímco ji Google vlastnil, neztrácel ani minimum času. Postupně všechny přednosti původní služby přenášel do své vlastní. Hudba Play díky ní získala například kontextuální “radio stanice” a generické playlisty. Google se také rozhodl využít možnosti přehrávání v Hudbě Play zdarma s reklamou, což je také jednou z přenesených funkcí služby Songza.

A Songza Update

A Songza Update

Stávající uživatelé pomalu dostávají e-maily o blížícím se konci služby. Ten byl stanoven na 31. ledna 2016, přičemž přechod na Hudbu Play může být opravdu hladký. Playlisty, oblíbené skladby a dokonce i “lajknuté” songy budou přemístěny spolu s celým účtem uživatele. V tuto dobu je Songza ještě stále dostupná a dá se plnohodnotně používat, ovšem její dny jsou sečteny.

Zdroj: AP.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)