Snapdragon 835 má přinést mnoho vylepšení fotoaparátu. Jak?

Snapdragon 835

Snapdragon 835 je SoC, který bude v roce 2017 pohánět vlajkové modely, jako je například připravovaný Samsung Galaxy S8. Ještě předtím, než se na trh dostane první zařízení s tímto procesorem, rozhodl se Qualcomm vydat několik zpráv o novinkách, co nás čekají.

Snapdragon 835 má razantně vylepšit fotoaparát

Digitální zoom je u smartphonů obecně považován za hodně špatný. Většina lidí ho ani nevyužívá, protože ve velké většině fotografií zoom fotku zničí. Podle Qualcommu přijde s 835 výrazné vylepšení. Hodně by se měla omezit zrnitost snímku při přiblížení. Vylepšení digitálního zoomu se má týkat také videí.

Na tohle jsme určitě hodně zvědaví, co si Qualcomm představuje pod slovy výrazné vylepšení. Ono vychytat digitální zoom není vůbec hračka. Pokud se jim to povede, připíšou si velký úspěch.

Snapdragon 835

Rychlejší a přesnější autofokus

Automatické ostření (autofokus) je další vlastnost, kterou Qualcomm plánuje vylepšit. Cíl je předělat jej tak, aby byl doopravdy efektivní a pomáhal ostřit při rychlých pohybech s telefonem. K tomu, aby se toho dosáhlo, využívá Qualcomm speciálního mechanismu dvojitých fotodiod.

Věrné podání barev

Nový procesor také využije technologii Qualcomm Clear Sight, která byla představena minulý rok. Díky ni bychom se měli dočkat věrnějších barev při focení, ale také při natáčení videa. Jediná škoda je, že Qualcomm nedodal žádné příklady fotek, kde byly použity tyhle jeho novinky. Budeme si tak muset ještě chvíli počkat na to, kolik pravdy je nakonec u těchto prohlášení.

Budete si kupovat telefon s procesorem Snapdragon 835?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)