Chytré hodinky s Androidem čeká evoluce: Nový procesor značně vylepší výdrž

cipset snapdragon wear 3100 wear os

Před malou chvílí se konečně představil dlouho očekávaný čipset Snapdragon Wear 3100, který je určen pro chytré hodinky, hlavně ty se systémem Wear OS (Android Wear). Výrobce Qualcomm slibuje evoluci a novou éru chytrých hodinek. A to hlavně díky výrazně vyšší výdrži baterie.

Nový procesor Snapdragon Wear 3100 se zaměřuje hlavně na vylepšení výdrže hodinek

Předchůdce s názvem Snapdragon Wear 2100 už byl značně zastaralý čipset, bohužel většina výrobců chytrých hodinek neměla moc na výběr a musela jej nadále používat, protože nic lepšího zkrátka nebylo na trhu. S představením Snapdragon Wear 3100 se to konečně mění. Ještě do konce roku 2018 bychom měli vidět představení prvních Wear OS hodinek, které poběží na novém čipsetu.

Snapdragon-Wear-3100

Novinka přináší vylepšení hned několika klíčových funkcí. Tou největší a nejdůležitější je však vyšší výdrž baterie. Je tu však menší háček. Vyšší výdrž zajišťuje hlavně nový koprocesor, který má mnohem méně výkonu. Může tak provádět pouze několik základních funkcí, dokáže změnit design ciferníků a získat malé množství dat ze senzorů. Časem ale mají přibývat a dostane se na podporu GPS, sportování apod. Pro použití tohoto koprocesoru se musí přepnout režim hodinek. Ve speciálním režimu vydrží hodinky až 30 dní na jedno nabití, ale ztratí se funkce LTE, Wear OS, Bluetooth atd. Existovat bude i režim, kdy se hodinky automaticky přepnou z chytrých na speciální režim při 20 procentech baterie. V takovém případě vydrží navíc týden.

vydrz baterie cipset snapdragon wear 3100

V režimu chytrých hodinek se výdrž zlepší až na 2,5 dne

Hlavní procesor je stále ten stejný, který se používá i u Snapdragon Wear 2100, akorát byl v několika ohledech vylepšen. Bohužel je stále založený na 28nm technologii. Kdyby byl postaven na 14nm technologii, mohla by být čísla spotřeby ještě lepší. Níže si můžete přečíst, jak je na tom spotřeba oproti Snapdragon Wear 2100. Podle serveru Android Authority se ve výsledku  tak v režimu chytrých hodinek zlepší výdrž na 1,5 až 2,5 dne.

  • Režim nízké spotřeby – o 67 % menší spotřeba
  • GPS – o 49 % menší spotřeba
  • Detekování hlasových povelů – o 43 % menší spotřeba
  • Aktualizace hodin jednou za minutu – o 35 % menší spotřeba
  • Přehrávání hudby – o 34 % menší spotřeba
  • Příkazy přes Bluetooth a Wi-Fi – o 13 % menší spotřeba

 

K dispozici budou mít výrobci celkem tři verze čipsetu. Základní s podporou Bluetooth a Wi-Fi, pro sportovní hodinky nebude chybět podpora GPS a poslední druh čipsetu je určen pro hodinky, které budou mít LTE. Prvních hodinek s tímto čipsetem se dočkáme ještě tento rok. Trochu překvapivě půjde o hodinky od výrobců jako je Fossil Group, Louis Vuitton a Montblanc. Dříve spekulované Pixel hodinky se bohužel odkládají na neurčito.

Co říkáte na nový čipset Snapdragon 3100? Těšíte se na nový speciální režim?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)