Siri vs. Google Search (Jelly Bean) – souboj virtuálních asistentů

google

O tom, že je společnost Apple v mnoha směrech inovátor, není potřeba polemizovat. S příchodem přístroje iPhone 4S přišla do telefonů i nová virtuální asistentka s názvem Siri, která je připravena plnit Vaše úkoly a otázky zadané pomocí hlasu. Tato funkce způsobila v počátcích velký rozruch a nadšení, to však začalo postupně ochabovat. Zvrat přišel v momentě, kdy Samsung představil Galaxy S III a v něm podobnou funkci S-Voice. Přímo se vybízelo srovnání těchto dvou funkcí a virtuální asistentky si znovu upotaly svou pozornost. Na Google I/O představil tvůrce Androidu nový systém Jelly Bean, který se dočkal vylepšení Google Search a může se pustit do souboje s konkurenčními virtuálními pomocníky. A jak souboj Siri vs. Google Search dopadl?

Siri vs. Google Search (Jelly Bean)

Siri vs. Google Search (Jelly Bean)

Jak můžete vidět, Google skutečně na svém nástroji zapracoval a v úkolech ve videu si počínal lépe než konkurence. Google Search je rychlejší, lépe si poradí například s vyhledáváním obrázků a i virtuální hlas asistenta působí lidštěji. Nutno poznamenat, že ačkoliv Google Search rozpozná češtinu, takto složité otázky a příkazy zvládá pouze v (americké) angličtině. Nelze jednoznačně říci, zda je lepší Google Search nebo Siri, je však zde vidět, že vyhledávání v Jelly Bean už je rovnocenným konkurentem.

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)