Smrtící sankce USA? ZTE přerušuje své podnikání

sankce usa zte zakaz preruseni podnikani

V polovině minulého měsíce jsme informovali o tom, že čínská společnost ZTE dostala zákaz využívat americké zboží a technologie. A to za obcházení sankcí proti Íránu a KLDR. Společnost do těchto zemí prodávala americké technologie, které využívala ve svých produktech. Společnosti byla vyměřena pokuta ve výši téměř miliardy dolarů a zároveň musela splnit podmínky sankčního řízení. A právě tyto podmínky ZTE nesplnilo a jak se nyní ukazuje, tak sankce USA jsou pro společnost horší, než na první pohled vypadalo.

Sankce USA proti ZTE mají fatální následky

USA se s čínskou společností nepáraly. Na ZTE uvalily tvrdé sankce, jak dříve hrozily. Na dlouhých sedm let zakázaly všem americkým společnostem prodávat své zboží a technologie do ZTE. A to jak u hardwaru, tak třeba softwaru. Nemůže tak využívat produkty a technologie společností jako je Qualcomm, Intel nebo Google. I když u posledního jmenovaného ještě není zcela jasno, Google stále řeší, jestli může ZTE mít Google Play licenci.

spolecnost zte sankce usa cina zakaz

Snahy společnosti Google ale budou možná k ničemu. Agentura Reuters oznámila, že ZTE přerušilo své podnikání. A to právě kvůli zákazu. “Společnost v současné době udržuje dostatečnou hotovost a striktně dodržuje své obchodní závazky v souladu se zákony a předpisy,” řekl zástupce společnosti.

Společnost ZTE také pozastavila svůj online obchod a odstranila zařízení z různých stránek. Nicméně například Amazon stále ZTE telefony nabízí. Jeden ze zaměstnanců společnosti ZTE prozradil, že sice stále chodí do práce, ale nemají co dělat. Čínská společnost se i přes přerušení podníkání snaží sankce USA zrušit, a to i třeba soudní cestou.

Překvapilo vás, že ZTE přerušilo své podnikání?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)