Rozpoznávání objektů Google Lens je nyní dostupné na většinu mobilů

rozpoznavani objektu google lens google fotky

Minulý měsíc Google oznámil, že rozpoznávání objektů Google Lens se rozšíří na většinu Android telefonů. Od včerejšího dne se tak děje a lidem po celém světě se začíná objevovat tato nová služba. Dostupná je v poslední aktualizaci aplikace Google Fotky.

Google Lens je chytré rozpoznávání objektů, které se stále učí

Díky Google Lens si například můžete vytvořit kontakt v telefonu jen tím, že vyfotíte vizitku, zjistit si informace o známé budově, obrazu či klasickém předmětu. Služba využívá umělou inteligenci a strojové učení, díky tomu dokáže rozeznat to, co jste vyfotili. Dokonce dokáže rozeznat i plemena psů. Nejlepší na tom je, že se neustále učí a rozpoznávání se vylepšuje.

Google lens

Více si můžete o Google Lens přečíst v našem článku, kde se sice zaměřujeme na službu v Pixel telefonech, nicméně jediný rozdíl je v tom. Že u Pixel telefonů je dostupná i v Asistentu Google, pro zbytek telefonů se objevuje v aplikaci Google Fotky. V reálném použití to znamená jen to, že v Asistentu se nemusí pořídit fotka.

Ikonka pro aktivaci Google Lens se objevuje v detailu fotky, hned vedle ikony pro odstranění. Po kliknutí začne služba analyzovat to, co vidí na obrázku a prozradí informace, které někdy můžou být užitečné.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

Máte už na svém telefonu Google Lens?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)