Režim portrét z Pixelu 2 funguje už i na starších telefonech

portret starsi telefony google

Režim portrét je jeden z nejpopulárnějších prvků fotoaparátů v mobilních telefonech. Rozkvět přišel minulý rok, kdy se představilo velké množství telefonů s duálním fotoaparátem. Ten ale není potřeba, jak ukázal Google u svých telefonů Pixel 2. Google využívá pro vytvoření rozmazaného pozadí software. Díky tomu se nyní tato funkce objevila i na starších telefonech.

Pro režim portrét je potřeba speciální aplikace

Kouzlení s rozmazaným pozadím dělá aplikace Google Camera. Tu si ale v poslední verzi nainstalujete pouze na Google Pixel 2 telefony, funkce je tak exkluzivní pouze na poslední telefony od Googlu. Vývojář Charles Chow ji ale nyní převedl a upravil tak, aby ji mohli používat i majitelé první generace Pixel telefonů, a také Nexus 5X a 6P.

portret starsi telefony android Režim portrét (vpravo) na telefonu Nexus 5X

Aplikace se nazývá Camera NX, založena je právě na Google Camera. Díky tomu můžete využívat i HDR+, což je opět speciální technologie Googlu, která se neustále vylepšuje. Zpátky ale k režimu portrétu. Pokud máte tento režim aktivovaný, tak vám aplikace bude vytvářet dva snímky. Jeden je klasický HDR+ snímek, druhý pak bude mít aplikovaný efekt portrétu s rozmazaným pozadím.

Pokud máte jeden z výše jmenovaných telefonů, tak můžete jednoduše stáhnout APK soubor a nainstalovat si aplikaci Camera NX. Časem se pravděpodobně dostane i na jiné telefony, které nejsou od Googlu.

Podporuje váš telefon režim portrétu? Využíváte jej často?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)