Qualcomm nestíhá vyrábět Snapdragon S4, poptávka převyšuje nabídku

qualcomms

Věhlasný výrobce čipů Qualcomm, který nabízí v současné době své nejvýkonnější řešení pod názvem Snapdragon S4, nezvládá optimálně výrobu svých produktů a nejspíše nestihne do konce roku dodat své procesory všem výrobcům, kteří chtěli použít Snapdragony S4 ve svých přístrojích. Prezident a provozní ředitel Steven Mollenkopf připustil, že výroba nejde zrovna podle plánu a někteří výrobci budou muset sáhnout po konkurenčním řešení pro vyřešení tohoto problému. Na vině je velká poptávka a také nejspíše problémy s 28nm výrobou.

Nový Snapdragon S4 má ve svém těle očekávaný smartphone HTC One S a dvoujádrová verze HTC One X od operátora AT & T, tento čip se také očekává v Asus Padfone a některých budoucích přístrojích Sony. Společnost Qualcomm se tak postavila do složité situace, neboť konkurence v podobě Texas Instruments, Nvidia a Samsung této situace určitě využijí.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)