Android, jeho čtyři časté problémy a jak na ně

android fixing

Telefony nejsou perfektní, čas od času se každý setká s nějakým problémem, který výrazně zhoršuje požitek z používání smartphonu. Ať už se jedná o příliš časté nabíjení nebo zhoršenou konektivitu. Dali jsme dohromady čtyři časté problémy a jejich možná řešení. Budeme rádi, pokud nám v komentářích dáte vědět, co trápí právě vás, může nám to posloužit jako inspirace pro další články. Poradit se můžete přijít i osobně na podzimní zastávky Android RoadShow, kde je přichystána Android Poradna.

fixing android

1. Baterie nevydrží ani do večera

Baterie jsou alfou i omegou chytrých telefonů. Je sice super, že máte nejvýkonnější procesor a QHD displej, ale jakmile dojde šťáva, je veškeré srandě konec. Co uživatel Androidu, to jiný názor na to, jak prodloužit výdrž baterie. Mezi největší žrouty energie patří určitě displej. Pokud to zvládnete, vyhněte se používání automatického jasu, který především venku “rozsvěcuje” displej takřka na max, což vyhání spotřebu energie nahoru.

Samsung Gear Live baterie

Dalším známým žroutem jsou polohové služby. Jistě víte, že pokud občas využijete v autě navigaci s GPS, procenta baterie přímo letí dolů. V nastavení najdete několik módů, přičemž naším cílem je vybrat ten úsporný, který zakáže GPS a vaši polohu odhaduje pouze podle mobilních sítí či Wi-Fi. O svou baterku se rovněž můžete zkusit lépe starat. Návod, jak ji ideálně nabíjet, najdete zde. K dispozici je celá řada aplikací, které si kladou za cíl prodloužit výdrž vašeho telefonu. Názory na ně se výrazně liší. Jednou z uznávanějších je například Greenify. Po překročení určité meze je dobré uvažovat o výměně akumulátoru.

Na Android RoadShow je pro vás připraven i stánek Android Poradna, kde vám rádi poradíme s vašimi mobilními problémy.

registrace roadshow

2. Telefon je zbytečně pomalý

Po vybalení z krabice je takřka každý telefon jako blesk. Postupně ale jeho výkon klesá, až se dostanete do bodu, že vás jeho pomalost dokáže pořádně vytočit. Příčin může být jako vždy několik. Karel Kilián pro vás sepsal 6 tipů, jak systém výrazně zrychlit. Restart do továrního nastavení by totiž měl být až tou poslední možností.

slow android

Trochu specifickým problémem je pak pomalá GPS. Ať už se telefonem navigujete při řízení nebo měříte svou fyzickou aktivitu, je žádoucí, aby vás GPS našla co nejrychleji a pracovala co nejlépe. V našem návodu najdete své odpovědi.

3. Problém s konektivitou

Stává se vám, že telefon občas ztratí signál a nemůže jej znovu nalézt? Situace nadmíru nepříjemná, neboť vás nikdo nemůže zastihnout a to samé platí i opačně. Problém většinou vyřeší zapnutí/vypnutí režimu letadlo. Dalším stupněm může být restart celého telefonu. Pokud se vám často stává, že vám nejdou odesílat SMSky, zkuste si nainstalovat klienta třetí strany. Zajímavým tipem může být i návod, jak psát bez diakritiky a ušetřit tak znaky. Pokud trable nic neřeší, je na pořadu dne reklamace.

android-mobile-data

Android Poradna přijede v rámci ARS 2014 25. 10. do Brna a 15. 11. do Prahy. Registrace probíhá.

4. Aplikace padá, něco si přej

Troufám si tvrdit, že aplikace padají o hodně méně než tomu bylo před léty, přesto se však čas od času s tímto problémem setkáme. Někdy nad tím mávneme rukou, jindy nám to přidělá vrásky, když přijdeme o neuložená data. Tipů, co s neposlušnou aplikací dělat, je několik. V každém případě by program i systém měl být aktualizovaný. Občas se sice stane, že aktualizace přinese více škody než užitku, zpravidla je to ale naopak a update “bugy” vychytá. Další možností je odinstalovat a znovu nainstalovat problémový software.

app crash

Rada závěrem, kterou svět zná již od doby IT Crowdu: “Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?”

it crowd

Jaké problémy provází váš mobilní telefon?

registrace roadshow

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)