Prohlížeč Google Chrome také ve verzi pro Android

chrome-beta-logo

Android Chromeúterý 2. září oběhla celý svět rychlostí blesku zpráva o uvolnění nového prohlížeče Chrome z dílny vyhledávače Google. Na oficiální tiskové konferenci, která se konala právě při příležistosti oficiálního představení pro PC, však zaznělo z úst spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina také pár informací o kompaktní verzi prohlížeče, které se dočká i platforma Android.

Vývoj jak prohlížeče Chrome, tak mobilní platformy Android se blíží k představení ve verzích 1.0. Ačkoliv byly oba projekty vyvíjeny odděleně, lze očekávat, že se v blízké budoucnosti dočkáme jejich prolnutí. Prohlížeč pro Android by měl vycházet v mnohém právě z PC verze a měl by převzít především jeho nové technologie, například vylepšenou verzi Javascriptu V8. Ačkoliv by názvy obou prohlížečů neměly být totožné, dá se čekat, že název verze pro Android bude jen drobnou modifikací stávajícího názvu, prozradil Brin.

Kromě verze pro Android má Google ambici vydat prohlížeč také ve verzích pro systémy Nokie (Symbian), Microsoft (Windows Mobile) a Apple(iPhone). Jako první se však prohlížeč objeví již v prvním telefonu se systémem Android – HTC Dream.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (3)