Platby s Google Pay se rozšiřují: Nově se podporuje více než 1100 eshopů

platby s google play eshop

České zastoupení společnosti Google před malou chvílí oficiálně oznámilo rozšíření pro platby s Google Pay. Díky nové spolupráci s Global Payments Europe (GPE) se dá pomocí tlačítka GPay zaplatit v e-shopech mnoha firem. Největší výhodou je úspora času. Zcela totiž odpadá nutnost pokaždé znovu vyplňovat dlouhé formuláře s platebními údaji.

Platby s Google Pay se v Česku rozšiřují do více než 1100 eshopů

Nová spolupráce s Global Payments Europe umožňuje platbu v eshopech firem jako je například Datart, Dr. Max, Baťa, ČSA, Notino, PetCenter, T-Mobile, Sportisimo či Zoot. V poslední době jde o několikáté rozšíření Google Pay. Nedávno například oznámila společnost Google partnerství s poskytovatelem benefitů, firmou Edenred, a systém mobilních plateb do své aplikace zařadil také evropský autobusový dopravce FlixBus. A na podzim tohoto roku by se konečně mělo dostat i na podporu nových bank.

novinky v google pay

„Google Pay umožňuje jednoduše a bezpečně platit v obchodech, online i v mobilních aplikacích. Zákazník s sebou nemusí nosit peněženku, při placení v obchodě pouze přiloží
mobil k bezkontaktnímu terminálu, při placení online nemusí vždy znovu vyplňovat údaje o platební kartě do platební brány, ” říká Petr Šmíd ředitel consumer marketingu pro střední Evropu ve společnosti Google.

Kromě platebních karet lze ukládat a využívat věrnostních a dárkových karet. Důraz je kladen hlavně na bezpečnost. Při platbě u obchodníků nesdílí Google Pay data o vaší platební kartě s obchodníkem, při ztrátě telefonu je možné ho na dálku zamknout jiným heslem, nebo celý vymazat. Není však nutné deaktivovat platební kartu, neboť její údaje se v telefonu nenacházejí.

[appbox googleplay com.google.android.apps.walletnfcrel]

Máte v plánu platit přes Google Pay i v eshopech?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)