Obal, fólie, nebo tvrzené sklo? Jak chráníte telefon? (Víkendová hlasovačka)

jak_chranite_ico

ochranu mobilního telefonu můžeme rozdělit na tu, kterou má zařízení z výroby (vodotěsnost, sklo gorilla glass), a na dodatečnou, implementovanou zpravidla majitelem zařízení (pouzdro, fólie, …). v tomto díle víkendové hlasovačky a diskuze se chceme podívat na to, jak chráníte svůj telefon vy – naši čtenáři.

možností je dnes celá řada, počínaje obaly typu “flip,” do kterých telefon zavřete jako do notýsku, přes navlékací pouzdra lidově nazývaná “šprcky,” až po fólie, chránící displeje před poškrábáním či tvrzená/temperovaná skla, jež by měla snížit riziko rozbití obrazovky. někdo takto telefon chrání před vlastní nešikovností, další třeba proto, aby ho za rok či dva mohl prodat za lepší cenu jako nepoškozený a nepoškrábaný.

chráníte svůj telefon? co třeba pouzdro? chráníte svůj telefon? co třeba pouzdro?

jak chráníte svůj telefon?

tentokrát můžete vybírat více možností najednou, protože některé varianty ochrany lze vzájemně kombinovat.

[gravityform id=”68″ title=”false” description=”true” ajax=”true”]

budeme rádi, když se v diskuzi pod článkem rozdělíte o své zkušenosti s daným typem ochrany. pokud vám například telefon spadl na obrazovku, ochránilo ji temperované sklo před rozbitím? můžete také ostatním čtenářům doporučit produkty, se kterými máte dobré zkušenosti.

oblíbeným způsobem ochrany je temperované sklo oblíbeným způsobem ochrany je temperované sklo

hlasovačka z minulého týdne

před týdnem jsme se v rámci víkendové hlasovačky a diskuze zabývali aplikacemi pro komunikaci přes internetové připojení – takzvanými “kecálky” či “instantními messengery.” dávali jsme na výběr jen jednu možnost, protože jsme chtěli zjistit, kterou aplikaci používáte nejčastěji.

můžeme konstatovat, že hlasování skončilo remízou, kdy programy facebook messenger a whatsapp získaly shodně 30 % hlasů a dosáhly tak nadpoloviční většiny. pro dalších 14 % čtenářů je hlavním komunikačním kanálem google hangouts, za kterým těsně následuje viber se 12 %.

hlasovačka z minulého týdne hlasovačka z minulého týdne

o zbývajících 14 % se podělily aplikace, které získaly méně než 5 % hlasů: skype (4 %), telegram (4 %), disa (3 %), threema (1 %) a bbm (1 %). dvě procenta hlasujících pak svého favorita v našem seznamu čítajícím 19 položek nenašla.

je tedy zřejmé, že komunikátory z vývojářských dílen facebooku (tj. messenger a whatsapp) válcují svět a přinejmenším v řadách našich čtenářů mají jednoznačnou převahu nad konkurencí.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)