Má Nexus 5X problém? Při nabíjení uživatelům špatně reaguje na dotyk

nexus 5X

Nexus 5X je menší z obou letošních telefonů pod taktovkou Googlu, za jehož výrobou stojí jihokorejská společnost LG. Tato dlouho očekávaná novinka se na náš trh sice dostala teprve nedávno, v jiných koutech světa je však na pultech obchodů již delší dobu. A právě ze zahraničí přichází od uživatelů hlášení o problémech s odezvou na dotyk během nabíjení.

Problém se některým majitelům projevuje při nabíjení prostřednictvím originální USB-C nabíječky a kabelu a s vysokou pravděpodobností je způsoben špatným uzemněním. Problém se například neprojevuje, pokud telefon uživatel nabíjí prostřednictvím USB-A nabíječky s redukcí na USB-C.

Nexus 5X a Nexus 6P Nexus 5X a Nexus 6P

Potíže s ovládáním svého Nexusu 5X hlásí především majitelé, jejichž telefon byl vyroben v září a část majitelů v říjnu vyrobeného přístroje. Měsíc výroby svého telefonu zjistíte pohledem na jeho sériové číslo (S/N). To naleznete například na krabičce. Pokud sériové číslo začíná 509 – byl telefon vyroben v září, 510 značí výrobu v říjnu a 511 v listopadu.

Na našem redakčním telefonu Nexus 5X se problém s dotykem při nabíjení neprojevil. Otázka také zní, zda se do ČR nějaké balení z postižené várky dostal. Jeho prodej u nás byl totiž zahájen se zpožděním oproti velkým světovým trhům.

Setkali jste se u svého Nexus 5X s daným problémem při nabíjení?

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (24)