Navigace Waze ve verzi 3.9.4 je až o 85 % rychlejší

waze_394_ico

Včera vyšla nová verze komunitní navigace Waze s číslem 3.9.4. Uživatelé by měli v první řadě zaznamenat citelné zvýšení výkonu a zkrácení času potřebného k získání výsledků vyhledávání míst, plánování trasy a přesměrování. Verze 3.9.4 je dle vývojářů až o 85% rychlejší!

Další novinkou je nový boční panel s informacemi o provozu (“Traffic Bar”). Ačkoli se tato navigace snaží vyhledat uživateli takovou trasu, aby řidič nezůstal zbytečně stát v zácpách, v některých situacích prostě není jiná možnost a uvíznete v koloně. Nový informační panel v takovém případě zobrazí v grafické podobě vaši přibližnou pozici před dopravní komplikací, takže budete moci lépe odhadnout, jak dlouho ještě budete pouze popojíždět.

Waze 3.9.4 přináší nový boční panel s informacemi o provozu Waze 3.9.4 přináší nový boční panel s informacemi o provozu

Koupili jste si nový telefon? Pak vám jistě udělá radost možnost zálohy a obnovy vašeho účtu. Stačí se přihlásit do svého účtu pomocí dříve zaregistrovaného telefonního čísla a během několika okamžiků budete přihlášeni vašim uživatelským jménem.

Asi méně využívanou novou funkcí bude možnost potvrzení přijetí očekávaného času příjezdu vyslovením slov “got it, thanks.” Jsme ale přesvědčeni o tom, že v oblasti ovládání hlasem by Waze mohlo udělat podstatně razantnější kroky, aby uživatel nemusel během řízení manipulovat s telefonem (což naše zákony zakazují).

Vylepšení a novinky Waze verze 3.9.4

  • Celkově rychlejší aplikace: plynulejší navigace, rychlejší výběr trasy a lepší přesměrování.
  • Nový panel s informacemi o provozu. Dozvíte se z něj, jak dlouho budete stát v zácpě a můžete sledovat váš posun v koloně.
  • Potvrzení při zaslání odhadovaného času příjemcem slovy “got it, thanks.”
  • Vylepšená podpora pro otočky.
  • Vylepšené uživatelské rozhraní.
  • Opravy nalezených chyb.

Při dnešní cestě jsme si navíc všimli ještě jedné novinky, kterou ale oficiální zdroje nezmiňují, a jež jsme v předchozí verzi neviděli – aplikace nám automaticky ukazovala parkoviště v okolí cíle naší cesty.

[appbox googleplay com.waze]

Zdroje: oficiální blog Waze, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)