Na Android 4.x migrovalo již 30% všech uživatelů

No Image-02

Přechod ze starých verzí Androida (tedy jakékoli nižší, než Android 4.0 Ice cream Sandwich) byl pomalý a bolestivý. Je tomu již rok, co  Google udělal razantní změnu ohledně zmatků ve svých předchozích vydáních a nadešel tedy čas podívat se, kolik uživatelů již objevilo výhody nového a vyvinutějšího systému, kterým se Android stal.

Google uveřejnil graf zobrazující zastoupení jednotlivých verzí. Data získal velmi jednoduchou a účinnou metodikou: Zobrazuje rozdělení počtů a typu zařízení, která v posledních 14 dnech navštívila Google Play. Jednoduše graf, který zachycuje kolik lidí ve skutečnosti pracuje s jakou verzí Androidu. Podle těchto měření tedy vidíme, že Android 4.x, obsahující ICS a Jelly Bean má téměř 30% všech zařízení, přesně tedy 28,5%.

Jinými slovy Googlu trvalo celý rok, než se mu podařilo 3 z 10 uživatelů převést na nový Android, zatímco 5 z 10 stále využívá Gingerbread. Zajímavostí je, že drtivá většina těchto přechodů se uskutečnila v posledních měsících – půl roku stará měření (květen 2012) ukazují, že Gingerbread používalo 64% uživatelů, zatímco 4.0 ICS jen necelých 5%.

 

Graf verzí Androida

 

Zdroj:

i4u.com

telecommonthly.com

Jiří Opletal
O Autorovi - Jiří Opletal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

klaran

Aplikace Klara: Počasí jako na dlani

Zprávičky Jiří Štochl Jiří Štochl
2 min. uložit na později

Komentáře (16)