Pondělní nálož aplikací #19: Změňte svůj život v RPG
- Recenze
-
Jan Olejník
- 19.8.2013
- 10
- čtení: 4 minut uložit na později

Z prázdnin zbývá už jenom pár dnů, v Německu se pomalu rozjíždí herní výstava GamesCom 2013 (jsme zvědaví, zda se do tradičního boje PC vs. konzole konečně vloží pořádně i Android), a jako každé pondělní ráno i tentokrát přinášíme Pondělní nálož s výběrem zajímavých novinek z obchodu Google Play.
HabitRPG
Aneb proměňte svůj život v RPG hru. Snažíte se přijít na chuť tzv. to-do listům, tedy seznamům věcí, které je třeba udělat a ne a ne se s nimi smířit? Se zajímavým řešením se snaží přijít HabitRPG, které vaši agendu převede do RPG systému, kdy vaše činy odměňuje zkušenostními body a zlatými mincemi, za které můžete pro vaše virtuální já kupovat nová brnění a jinou výbavu. Základní verze je zdarma, avšak obsahuje reklamu.
Avast Mobile Backup
Rádi sledujeme, jak známé počítačové firmy adaptují svůj software pro mobilní platformy, protože velké jméno jméno vám většinou dá jistotu, že software bude pokud možno kvalitní a také že nesvěřujete svá soukromá data nějakému Pepíkovi z Horní Dolní (i když s aktuální kauzou kolem NSA bychom měli raději mlčet…). Každopádně Avast vydává další zajímavý kus softwaru, který vám pomůže se zálohou následujících položek:
- SMS
- Výpisy volání
- Fotky
- Hudba (premium verze)
- Videa (premium verze)
- Aplikace (premium verze)
K zálohování absolutně všeho budete navíc potřebovat i rootnutý telefon. Menší soubory se zálohují přímo na servery Avastu, větší pak putují na Google Drive. Předplatné stojí 1.99 USD měsíčně nebo 14.99 USD ročně.
|
Zdarma |
MoboGenie
MoboGenie není přímo androidí aplikace, přesto vám ale může s vaším zařízením výrazně pomoci. Jedná se o další příspěvek do rodiny počítačového softwaru sloužícího ke správě androidího telefonu. Jak vývojáři upozorňují, do telefonu je potřeba nejprve nainstalovat tzv. daemon neboli neustále běžící proces, který zajišťuje spojení mezi telefonem a počítačem. Správa kontaktů, SMS a dalších položek pak probíhá na velké a pohodlné obrazovce počítače.

10 nejporuchovějších telefonů: Najdete mezi nimi i ten váš?
Program stahujte z oficiálního webu.
Tunester
Tvůrci Tunesteru, minimalistického přehrávače hudby, se chlubí, že je jejich aplikace snažší na používání než iPod. Jestli je to pravda, můžete posoudit sami. Faktem zůstává, že je Tunester krásně jednoduchý, přehledný a designově čistý přehrávač, jehož používání je skutečně triviální.
Frankenstein
Zajímavý alternativní pohled na slavný literární příběh nabízí stejnojmená aplikace. Jedná se o spojení převyprávěného románu s hrou, která vám čas od času nabídne různé možnosti, jak dál pokračovat, čímž můžete ovlivnit celkové vyznění příběhu. Bohužel je celá aplikace pouze v angličtině, takže si ji pořádně vychutnají jen anglicky hovořící čtenáři. A cena 90 Kč asi odradí ten zbytek. Přesto se jedná o netradiční dobrodružství, které si zaslouží pozornost.
|
90,00 Kč |
Graphing Calculator by Mathlab
Kalkulačky jsou mrtvé, teď vládnou smartphony! Otázkou sice zůstává, zda vám přísná matikářka dovolí používat telefon při písemce, každopádně tahle aplikace je vážně promakaná. Dovolí vám totiž poměrně jednoduše zadávat vzorce a rovnice, podle kterých pak program vykreslí odpovídající grafy. Vřele doporučujeme všem studentům. Základní verze je zdarma, vyžaduje online připojení a obsahuje reklamu, za 5 USD pak získáte neomezený přístup k celé aplikaci.
|
Zdarma |
Triggr
Nevím, jak vy, ale když mi začne zvonit telefon, automaticky ztlumím hlasitost reproduktorů počítače, protože se potřebuji soustředit na hovor (a nechci, aby volající slyšeli, na jaké hudbě zrovna ulítávám). Triggr tento proces automatizuje. Nejprve si z webu stáhnete PC aplikaci, která vám vypíše párovací klíč – ten následně zadáte do mobilní aplikace. Jakmile vám pak začne zvonit telefon, měl by se zvuk na počítači automaticky ztlumit.
|
Zdarma |
39,44 Kč |
SoundSeeder
Tato aplikace si bere inspiraci u samsungácké Group Play – Share Music z Galaxy S4. V podstatě se jedná o to, že jedno androidí zařízení slouží jako “zdroj”, zatímco ostatní mobily či tablety připojené přes Wi-fi fungují jako reproduktory. V praxi to znamená, že můžete rychle a efektivně (a prakticky s nulovým zpožděním) přehrávat hudbu ze svého mobilu na několika dalších přístrojích současně. Jako zdroj slouží aplikace Player, klienti se pak připojují skrze aplikaci Speaker.
Komentáře (10)