Motorola představila nové tablety

xoom2

Motorola dnes ráno představila nové tablety. Ano, čtete správně, píši o více než jednom zařízení :-). Firma se vydala cestou svých konkurenčních firem a tak se rozhodla uvést 2 nové tablety s rozlišnou velikostí displeje. Větší tablet nese název XOOM 2 a k zobrazení bude sloužit klasický 10,1″ HD displej (1280×800) s tvrzeným sklem Gorilla glass a jako bonus můžeme brát i to, že je odolný vůči tekutinám. Jeho výkon bude obstarávat 1,2GHz dvoujádrový procesor, o jaký typ se jedná však firma neprozradila (ale pravděpodobně se bude jednat o OMAP 4440 nebo 4460), který bude podporován přítomností 1GB RAM. Záda tabletu jsou kovová a dominuje jim 5MPx kamera s bleskem a schopností natáčet HD video, přední kamera má pak 1,2MPx. Jelikož výrobci začínají dodávat kapacitní stylusy ke svým tabletům, tak zde ani Motorola nezahálela a ke XOOMU 2 dostanete i poměrně tenký stylus. Rozměry tabletu jsou 253.9 mm x 173.6 mm x 8.8 mm a váha činí 599g. Co se týče softwarové výbavy, tak ta nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Najdeme zde pro tablety standardní Honeycomb 3.2 s plánovaným updatem pro Android 4.0, ovšem co potěší je program Motocast sloužící k streamování videí z PC do tohoto sympatického zařízení.

Druhou novinkou je pak tablet Motorola XOOM 2 Media Edition s 8,2″ displejem. Co se týče hardwaru tak je to vesměs kopie svého většího bratříčka. Ovšem jedná se pravděpodobně o první tablet, který bude schopen kvalitního zvukového poslechu díky vestavěnému subwooferu a 3D surround zvuku. To vše při rozměrech 139 mm x 216 mm x 8.99 mm a váze pouhých 386g.

Tak co, těšíte se na tyto tablety, které se v Anglii začnou prodávat již během listopadu (novembera) za blíže neurčenou cenu?

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)