Motorola P30: Nová řada telefonů s povědomým názvem i designem

motorola p30 design

Motorola chystá novou řadu s názvem P. Nejprve se dostane na tři telefony. A to Motorola P30, P30 Note a P30 Play. Dočkali jsme se i prvních informací o specifikacích a také se objevily rendery. Bohužel originalita zde úplně chybí, a to ať už se bavíme o samotném názvu, nebo jen designu.

Motorola P30 aneb když se spojí název společnosti Huawei a design Applu

Není to tak dávno, co ještě Motorola dělala poměrně originální telefony, které jste ihned poznali. Problém byl v tom, že lidé tyto telefony nekupovali, společnost se dostala do problémů, propouštěli se zaměstnanci a rušilo se několik zaběhnutých řad telefonů. Dlouho to vypadalo, že si Motorola ponechá dvě řady Moto G a Moto E, které jsou poměrně úspěšné. Nově ale víme, že se chystá řada Moto P.

Na tom ještě není nic zvláštního, až úplný název nových zařízení ale odhalí, kde je problém. Huawei se od letošního roku rozhodl číslovat své modely po desítkách, letos jsme mohli vidět Huawei P20, za rok velice pravděpodobně uvidíme Huawei P30 a právě na to spoléhá i Lenovo, respektive Motorola. U zákazníků to má vyvolat pocit, že se jedná o vylepšený model, ve skutečnosti tomu ale samozřejmě není a půjde o zcela jiný telefon než má Huawei.

Mnohem blíže má Moto P30 k Apple iPhone X, protože jde právě o jeden z těch telefonů, který kopírují design Applu co nejvěrnější to jde. Jediným rozdílem je tak v podstatě čtečka otisků prstů na zádech a větší spodní lišta na přední straně. Dokonce i výřez je stejně velký, v tuto chvíli nejsou informace, jestli to je například kvůli infračerveným senzorům, nebo jde také jen o designovou záležitost.

Spekuluje se, že displej bude mít velikost 6,2 palce a FullHD+ rozlišení. Na zadní straně je duální fotoaparát s 16 a 5 MPx, přední selfie kamera má 12 Mpx. K dispozici má být verze s 6GB RAM a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti. Baterie pak má mít kapacitu 3 000 mAh.

Jak se vám líbí název a design telefonu Motorola P30?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)