Majitelé Samsungu Galaxy S4 hlásí po updatu na Android 4.3 problémy

s4_problemy_ico

Pravděpodobně to nebude tak velký průšvih, jako v případě Samsungu Galaxy S III, jehož aktualizace na Android 4.3 byla až tak nepovedená, že ji Samsung musel pozastavit (viz zprávička Samsung vydal prohlášení k pozastavení updatu na Android 4.3 pro Galaxy S III), nicméně vypadá to, že ani majitelé letošní vlajkové lodi – Galaxy S4 – nejsou ušetřeni problémů, komplikujících jim každodenní používání telefonu. Postupně se totiž objevují hlášení uživatelů, kteří se po provedení aktualizace potýkají s celou řadou chyb.

Začíná to vypadat, že Samsung tak spěchal s vydáním nových verzí firmware a věnoval tak jejich otestování méně času, než by bylo potřeba. Na druhou stranu nutno poznamenat, že s updatem pro Samsung Galaxy Note II zatím nejsou ve větší míře hlášeny žádné zásadnější potíže. Proti tomu majitelé „es čtyřek“ řeší podobné problémy, jež byly důvodem k pozastavení updatů SGS3, jmenovitě jde o:

  • snížení životnosti baterie,
  • zhoršení odezvy systému,
  • nedobře fungující Wi-Fi,
  • nezobrazování kontaktů v okně pro psaní SMS zpráv,
  • nezobrazování ikon aplikací nainstalovaných na paměťové kartě,
  • zčernání obrazovky při spouštění aplikací,
  • pomalé načítání aplikace Galerie,
  • nefungující tlačítko Zpět.
Majitelé Samsungu Galaxy S4 hlásí po updatu na Android 4.3 problémy Majitelé Samsungu Galaxy S4 hlásí po updatu na Android 4.3 problémy

Uživatelé hlásí problémy na různých diskuzních fórech po celém Internetu, které potvrzují i redaktoři serveru Geeky Gadgets s tím, že několik prvních dnů po aktualizaci žádné potíže neměli. Například výdrž na jedno plné nabití byla před updatem více než jeden den, po provedení aktualizace ale při stejném způsobu používání rapidně klesla a o celodenní výdrži se majitelům může jen zdát. Redaktor Hammad Saleem také potvrzuje potíže s Wi-Fi konektivitou – telefon prý často oznamuje, že připojení není stabilní nebo je pomalé a odpojí se, respektive přepne na mobilní data. Taktéž se na obrazovce pro vytvoření textové zprávy neukazuje ikona kontaktu, přičemž nepomáhá ani restart telefonu.

Přestože je Samsung Galaxy S4 s Androidem 4.3 rychlejší v porovnání s Androidem 4.2.2, očividně existuje celá řada problémů, kterými by se korejský výrobce měl intenzivně zabývat. Nezbývá než doufat, že Samsung opraví tyto problémy a vydá v blízké budoucnosti další aktualizaci.

Jste majiteli Samsungu Galaxy S4 a provedli jste již aktualizaci na Android 4.3? Podělte se o své dobré i špatné zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Snad se nám povede společnými silami rozluštit, zda se uvedené potíže dotýkají všech verzí (GT-i9500 i GT-i9505) bez rozdílu, nebo jde jen o potíže varianty na americký trh.

Zdroj: Geeky Gadgets, Android Central Forums, GalaxyS4Forums, Verizon Wireless.

android-roku-2013 android-roku-2013-hlasuj

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (174)