Mapy Google přicházejí s podporou “taxíků” Lyft a Gett

mapy_google_lyft_ico

V březnu tohoto roku přidaly Mapy Google samostatnou kartu pro spolujízdu s porovnáním cen. Uživatel tak mohl nejen srovnat sazby a dojezdové časy například s hromadnou dopravou, ale také viděl, jaké služby jsou v daném místě k dispozici. V Praze tak je například možné cestovat s “taxíky,” pracujícími se službou Uber. Tím ale vyhledávací gigant s podporou přepravních služeb neskončil. Aktuálně do Map přidává jako alternativní formy dopravy Lyft a Gett.

Lyft, Gett a dalších sedm služeb

Mapy Google tak umí nabídnout devět přepravních služeb ve více než šedesáti zemích po celém světě. Tam, kde je dostupných více služeb tohoto typu, najdou zákazníci na kartě jejich srovnání. Uživatel si tak může na jedné obrazovce vyhledat nejrychlejší a cenově nejdostupnější způsob cestování, aniž by musel stahovat a otevírat více aplikací. Bohužel pro nás jsou zatím novinky dostupné jen ve Spojených státech – konkrétně Lyft na celém území, zatímco nabídka Gett bude omezena jen na New York City. V Praze zatím funguje tato možnost jen s Uberem, zatímco v Brně, Ostravě a dalších městech není dostupná vůbec.

Google ukazuje princip na konkrétním příkladu cesty z High Line na Times Square na Manhattanu. Po zadání startu a cíle se vedle možností jízdy autem, hromadnou dopravou, jízdy na kole a pěší chůze nabídne také karta s přepravními službami. Na této záložce pak snadno zjistíte odhadovanou cenu a čas příjezdu od několika partnerů. Je pak jen na vás, jaký způsob dopravy ke svému cíli zvolíte. K zatím posledním přidaným přepravním službám patří 99Taxis v Brazílii, Ola Cabs v Indii, Hailo ve Velké Británii a Španělsku a mytaxi in v Německu a Španělsku.

V tuto chvíli není známo, kdy a jaké služby budou podporovány v Česku. Kromě již zmíněné Prahy, kde můžete přes Mapy Google cestovat s Uberem, operují na našem území také další přepravní služby. Jmenujme třeba Liftago či Hopin Taxi, nicméně dostupnost mimo hlavní město je relativně nízká. Proto si patrně na širší podporu jízdy “taxíkem” v Mapách Google budeme muset nějaký ten pátek počkat.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Zdroje: androidpolice.com, maps.googleblog.com9to5google.com, engadget.com, theverge.com, droid-life.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později
Mapy.cz,-nebo-Mapy-Google

Mapy.cz, nebo Mapy Google? (Hlasovačka)

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (0)