Kalkulačka, konvertor a převodník měn v jedné aplikaci

Kalkulačka,-konvertor-a-převodník-měn-v-jedné-aplikaci

Potřebujete sečíst několik položek? Nebo počítáte geometrickou úlohu? Víte, jaký je aktuální kurz dolaru ke koruně? Toto a mnohem více věcí umí spočítat jediná aplikace – All-In-One Calculator od rumunského vývojářského studia MINDBOX. Je to kalkulačka, konvertor a převodník měn v jednom programu.

Obsah článku

Co All-In-One Calculator slibuje?

Popisek v Obchodě Play je mimořádně rozsáhlý a jmenuje prakticky všechny funkce a schopnosti aplikace. Podívejme se tedy alespoň na některé deklarované vlastnosti. Dle autorů je All-In-One Calculator bezplatný, nenáročný a snadno použitelný kalkulátor a převodník. Obsahuje více než 75 kalkulaček a konvertorů jednotek i vědeckou kalkulačku se 40 barevnými motivy. Je to prý jediná matematická aplikace, kterou budete ve vašem zařízení potřebovat.

Jako hlavní funkce jsou jmenovány:

 • Více než 75 kalkulaček a převodníků jednotek
 • Jednoduchá a/nebo vědecká kalkulačka
 • Tlačítka pro výpočty s procenty nebo práci s pamětí
 • Grafické funkce v reálném čase
 • Operace v šestnáctkové, dvojkové a desítkové soustavě
 • Upravitelný vstup
 • 40 barevných motivů
 • Historie výpočtů
 • Převodník měn se 160 měnami, dostupný offline
 • Podporuje jako vstup matematické vzorce
 • Okamžité výsledky
 • Integrované vyhledávání
 • Seznam oblíbených pro rychlý přístup
 • Podpora tabletů
 • Všechny funkce jsou zdarma

 

All-In-One Calculator

All-In-One Calculator

Jak kalkulačka „vše v jednom“ funguje?

Po prvním spuštění se vás ujme průvodce, který ve formě překryvných vrstev představí uživatelské rozhraní. To se skládá ze sedmi sekcí, mezi kterými můžete přepínat horizontálním posunem. Samotnou kalkulačku vyvoláte plovoucím kruhovým tlačítkem. Ve výchozím režimu nabízí základní aritmetické operace a možnost práce s pamětí. Odsunutím klávesnice do strany se dostanete k pokročilejším matematickým funkcím, jako jsou závorky, logaritmické funkce, mocniny a odmocniny, faktoriál či výpočty s procenty.

Aplikace bohužel není lokalizována do češtiny, takže budete muset vystačit s angličtinou, což může být u některých odborných termínů problém. Na záložce Algebra najdete celkem deset sekcí, počínaje výpočty s procenty a konče třeba řešením lineárních, kvadratických a soustav rovnic (až o třech neznámých). Jednotlivé sekce jsou popsány názornými příklady, díky kterým snadněji najdete tu správnou.

V sekci Geometry jsou připraveny tradiční geometrické výpočty, jako jsou obvod, obsah, povrch a objem nejrůznějších útvarů ve dvourozměrném i třírozměrném prostoru. Nechybí ani tradiční výpočty v pravoúhlém trojúhelníku pomocí Pythagorovy věty.

Konvertor v akci

Nejrozsáhlejší je sekce Unit Converters, tedy konvertor nejrůznějších jednotek. Nechybí snad žádný obor, který můžete v běžném či studentském životě potřebovat, počínaje délkou a hmotností a konče třeba různými jednotkami pro ukládání a přenos dat.

Další na řadě je sekce Finance, kde kromě nejrůznějších výpočtů, točících se kolem peněz, najdete pod položkou Currency converter také převodník měn. Mezi 160 podporovanými měnami samozřejmě nechybí česká koruna, ale ani mnohem exotičtější platidla. Navíc lze přepočítávat částku zadanou v jedné měně až do čtyř dalších najednou.

Zbývající tři sekce obsahuji inženýrské výpočty, počty, týkající se zdraví a lidského těla (např. BMI, spalování kalorií, procento tuku v těle) a počítání času mezi dvěma zadanými hodnotami. Kteroukoli sekci můžete označit srdíčkem a zařadit ji tak mezi oblíbené.

Pokud víte, jaký výpočet hodláte provádět, může vám pomoci vyhledávání, hledající ve všech dostupných sekcí. Další komunikovanou výhodou je čtyřicet barevných grafických témat, která najdete v kontextové nabídce pod položkou Theme. Výběr je skutečně široký a čítá jak světlé, tak i tmavé kombinace. V postranní nabídce pak najdete rychlý přístup ke všem, posledním a oblíbeným kalkulačkám. Kromě toho je zde také vstup do poměrně detailního nastavení programu.

Resumé

All-In-One Calculator je, jak sliboval už nadpis, kalkulačka, konvertor a převodník měn v jedné aplikaci. Obsahuje snad všechny myslitelné druhy matematických, fyzikálních a dalších výpočtů, na které můžete v běžném životě narazit. Chybějící lokalizaci do češtiny alespoň částečně eliminuje výmluvná grafika.

Patrně nejmarkantnější nevýhodou je poměrně silné zamoření aplikace reklamou. Nejčastěji narazíte na celoobrazovkové inzeráty při dokončení výpočtu nebo opuštění sekce. Pokud by vás toto chování hodně štvalo, můžete si za stokorunu pořídit placenou verzi Pro, která reklamy neobsahuje.

Každopádně z vizuálního hlediska jde o velmi pěkně provedenou a moderní aplikaci, stejně tak plejáda nabízených funkci je opravdu široká. Pokud alespoň občas provádíte nějaké náročnější výpočty, určitě oceníte, když budete mít všechny nástroje v jednom programu.

All-In-One Calculator je v Obchodě Play od prosince 2016 a za tu dobu si ho stáhl více než milion uživatelů. Jejich spokojenost dlouhodobě vyjadřuje velmi pěkná známka 4,7. Balíček velký 8 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.2 a vyšším.

Jakou kalkulačku používáte vy?

[appbox googleplay all.in.one.calculator]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)